ДП «Місцеві дороги Запорізької області» замовило утримання прифронтових доріг на 290 млн гривень. Хто на цьому заробить

Південь
Фото з сайту ДП “Місцеві дороги Запорізької області”
Фото з сайту ДП “Місцеві дороги Запорізької області”

ДП “Місцеві дороги Запорізької області” закупило послуги з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення на загальну суму 290 мільйонів гривень. Один з переможців є фігурантом кримінальної справи, у іншого головна бухгалтерка – родичка колишнього керівника ДП. 

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на результати тендерів, опублікованих в Prozorro. Закупівля проводилась за процедурою відкритих торгів з особливостями. 

ДП “Місцеві дороги Запорізької області” з 25 квітня по 6 травня 2024 року уклало три угоди на послуги з експлуатаційного утримання автодоріг місцевого значення на підконтрольній території Запорізької області. Переможці протягом року будуть займатися розчищенням узбіччя, ліквідацією вибоїн, ремонтом дорожного полотна, заміною та установкою дорожніх знаків. 

ТОВ “Доргарант” за 103,2 млн грн до 1 квітня 2025 року має утримувати 505 кілометрів доріг, розташованих на території нинішнього Пологівського та Запорізького районів.

“Доргарант” належить Гору Фтояну, який керував дорожніми фірмами в Одесі, і було зареєстроване в Запоріжжі в грудні 2021 року. За цей час компанія отримала державних контрактів на 204 мільйони гривень. Найчастіше замовниками виступають Широківська сільська рада Запорізького району і департамент інфраструктури та благоустрою Запорізької міської ради.

ТОВ “Доррем технології” за 84,999 млн гривень рік утримуватиме дороги загальною довжиною 409 кілометрів у Запорізькому районі. 

Без врахування цього контракту, з 2017 року “Доррем технології” отримало аналогічні підряди на утримання доріг та на автоперевезення на 779 мільйонів гривень. Найдорожчі замовлення – саме від ДП “Місцеві дороги Запорізької області”.

Фото: Ремонт дороги в Запорізькій області. Фото: Фейсбук ДП “Місцеві дороги Запорізької області”

Ремонт дороги в Запорізькій області. Фото: Фейсбук ДП “Місцеві дороги Запорізької області”

Головним бухгалтером “Доррем технології”, за даними аналітичної системи Youcontrol,  є Цинка Юлія Анатоліївна. Вона є дружиною Віктора Цинки, який на момент оголошення тендеру був керівником ДП “Місцеві дороги Запорізької області” (дані декларації. Юлія Цинка, як свідчить та ж декларація її чоловіка за 2023 рік, поєднувала роботу у приватній компанії з роботою у філії “Запорізька дорожньо-експлуатаційна дільниця” ДП “Запорізький облавтодор” (за договором ЦПХ). 

ПП “Ріалбуд” протягом року забезпечуватиме експлуатаційне утримання 695,4 кілометра доріг, розташованих на території колишніх Василівського, Оріхівського та Великобілозірського районів. На це з місцевого бюджету буде виділено 102 мільйони гривень.

“Ріалбуд” – приватне підприємство, власником якого є Арташес Татоян. До 2021 року воно називалось “ПП Татоян”, а до 2019-го – ПП “Татоян А.Г”. Підприємство зареєстроване в Богуславі Київської області, де отримувало підряди і кримінальні справи. 

У лютому 2024 року керівникові ПП “Ріалбуд” (згідно даних системи Youcontrol, уповноваженою особою є Олексій Горбач)  повідомлено про підозру  у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 366, ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата або заволодіння майном). За договором з комунальним підприємством Обухівської міської ради “Ріалбуд” мав поставити піщано-сольову суміш на загальну суму у 5, 1 млн гривень. Частка солі в суміші мала складати 20 %, а в поставленій виявилось лише 8%. 

ремонт дороги в Запорізькій області. Фото Фейсбук ДП “Місцеві дороги Запорізької області”

Ремонт дороги в Запорізькій області. Фото Фейсбук ДП “Місцеві дороги Запорізької області”

У 2020 році Нацполіція в Київській області відкрила провадження щодо схем з  розкрадання коштів на дорожніх підрядах у Кагарлицькому, Миронівському та Богуславському районах, де ПП “Татоян А.Г” впродовж 2016-2019 рр. уклало договори на 190,21 млн гривень. 

ДП “Місцеві дороги Запорізької області”створене у 2018 році, його засновником є Запорізька ОДА, а уповноваженою особою до лютого 2024 року був згадуваний Віктор Олександрович Цинка. 

З 2 травня цю посаду обіймає Вікторія Дмитрівна Репашевська, яка раніше очолювала  департамент капітального будівництва та ЖКГ Мелітопольської міської ради.