Олександра Голубова, директора двох фірм мера Херсона Ігоря Колихаєва, суд визнав винним у колабораціонізмі

Південь
Игорь Колыхаев Фото з соцмереж

Херсонський міський суд визнав винним у колабораційній діяльності Олександра Голубова, директора ТОВ «Торговий дім «Продексім» і ТОВ «Ланаподове 1» – фірм міського голови Херсона Ігоря Колихаєва. Голубову винесли вирок – 5 років позбавлення волі умовно, з іспитовим строком 2 роки. Також суд відмовився конфісковувати його майно, але оштрафував обидві фірми Колихаєва на 340 тисяч гривень кожну.

Про це з посиланням на вирок суду від 30 квітня повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Суд встановив, що Голубов Олександр Олександрович, законний директор ТОВ «Торговий дім «Продексім» і ТОВ «Ланаподове 1» у липні 2022 року від імені «Продексіму» уклав договір відповідального зберігання насіння кукурудзи вагою 152,6 тони, насіння соняшника вагою 11 тон на загальну вартість понад 2 мільйони російських рублів з російською ТОВ «Аграриан», зареєстрованою у Воронежі. 

Саме ТОВ «Аграриан» розпорядженням окупаційної адміністрації Херсонщини від 13 квітня 2022 року за № 06-р була визначена керівником тимчасової адміністрації з управління майном суб’єктів господарювання на території Каховського і Генічеського районів Херсонщини.

В липні 2022 року Олександр Голубов також уклав договори про передачу контролю над ТОВ «Торговий дім «Продексім» і ТОВ «Ланаподове 1» російській ТОВ «Аграриан». Ці документи давали право останній представляти інтереси двох українських компаній, розпоряджатися їхнім майном, коштами і іншими активами, укладати договори, відкривати банківські рахунки, приймати і звільняти працівників, здійснювати перереєстрацію тощо.

Суд кваліфікував дії Олександра Голубова як колабораційну діяльність – за ч. 4 ст. 111-1 КК України. Сам обвинувачений свою вину визнав повністю і розкаявся у вчиненому. За його словами, він переглянув свої дії і тепер би так не вчинив.

Вирок Голубову – 5 років позбавлення волі зі звільненням від відбування від основного покарання з іспитовим строком 2 роки. 

Також Олександру Голубову заборонено обіймати посади в органах влади і займатися господарською діяльністю протягом 15 років.

Суд відмовився від конфіскації майна Голубова і скасував арешт на нього. Засудженому повернуть земельну ділянку площею 2 га, житловий будинок на праві ½ частки власності, автомобілі Volkswagen Caddy 2012 року, Renault Kangoo 2007 року, Chevrolet Lacetti 2007 року і ВАЗ 212140.

Також Голубов має компенсувати вартість судових експертиз на загальну суму майже в 90 тисяч гривень.

Додатково суд оштрафував ТОВ «Торговий дім «Продексім» і ТОВ «Ланаподове 1» на 340 тисяч гривень кожну.

Вирок ще не набрав законної сили.

Відомо, що Олександра Голубова затримали українські правоохоронці в лютому 2024 року.

Як повідомляв ЦЖР, директори трьох аграрних фірм, що також належать міському голові Херсона Ігорю Колихаєву і які працювали в окупації за російськими законами, підозрюються в пособництві державі-агресору. Це: 62-річний Юрій Васильєв, директор ТОВ «Торговий дім «Горностаївський райагрохім» з Горностаївки, депутат Горностаївської селищної ради від партії Ігоря Колихаєва «Нам тут жити!», 47-річний Сергій Плачков, голова СБК «Світанок» з села Костогризове Зеленопідської громади Каховського району і 68-річний Петро Ляшко з Каховки, директор фермерського господарства «Юкос і К». 

Юрій Васильєв обвинувачення на свою адресу відкидає.

Навесні 2023 року окупаційна адміністрація РФ на Херсонщині повідомила про захоплення майна аграрного підприємства, що до окупації належало міському голові Херсона Ігорю Колихаєву, на лівобережній частині області. Між тим показане в сюжеті українське підприємство «Продексім» змінило засновників і бенефіціарів ще влітку 2022 року. Пропагандисти стверджують, що Колихаєв намагався зберегти свою власність за допомогою фермера Альбєрта Рєзця з Воронезької області. 

Окупанти також повідомили, що затримали на території «Продексіма» автомобіль КамАЗ з посівним матеріалом вартістю 23 млн руб, а також остаточно привласнили і опломбували майно підприємства.

За даними російського державного реєстру юридичних осіб, Альбєрт Рєзця є співзасновником ще чотирьох аграрних підприємств у Каховському і Генічеському районах Херсонщини, які могли бути привласнені (з відома або без відома законних власників) і мають нових «директорів». Це ООО «Свитанок» у селі Костогризове, «Торговый дом «Горностаевский райагрохим», «Ланоподовое 1» у селі Подове Новотроїцької громади і «ТД «Продэксим».  Всі ці компанії є клонами українських юросіб. 

ТОВ «ТД «Продэксим» разом із «Аграриан» зареєстровані за адресою: с. Заозерне Тавричанської громади Каховського району, вул. Лесі Українки, 81б. За даними українського державного реєстру юросіб, за цією адресою зареєстроване фермерське господарство «Золото Таврії».