Окупанти відправлятимуть дітей з лівобережжя Херсонщини на навчання до Нахімовського училища у Маріуполі

Південь
Паспорт будівництва об'єктів філії Нахімовського військово-морського училища Міноборони РФ в окупованому Маріуполі. Фото: ДАН

Росіяни продовжують мілітаризацію дітей та підлітків на окупованих територіях України, зокрема на лівобережжі Херсонщини. Наступним кроком після створення так званих «кадетських класів» у місцевих школах стало відкриття філіалу Нахімовського військово-морського училища в окупованому Маріуполі. Для навчання сюди також запрошують дітей і з окупованої частини Херсонської області віком від 11 років.

Про це повідомляють кореспонденти «IPC-Південь» з посиланням на російські джерела.

«Школярів Херсонської області запрошують на навчання до Маріуполя. Філія Нахімовського військово-морського училища оголошує набір юнаків до 5, 6 та 7 класів. Навчальний заклад пропонує престижну освіту, можливість стати частиною згуртованого колективу, широкі перспективи для майбутньої кар’єри у ВМФ, які відкривають шлях захисту морських рубежів Росії», – йдеться у повідомленні.

У Маріуполі окупанти для училища будують нове приміщення. Його спорудження почалось у травні 2023 року і станом на початок поточного року, за інформацією російських ЗМІ, навчальний заклад було закінчено на 70%.

Одночасно тут навчатиметься до 600 курсантів. Крім основної шкільної програми, на них очікує спеціальна військово-морська підготовка та практика на кораблях ВМФ Росії. Маріупольський філіал стане пʼятим для Нахімовського училища Міноборони РФ і спеціалізуватиметься на підготовці моряків для російського флоту в Азовському морі.

Росіяни заявляють, що навчання для херсонських дітей триватиме до 7 років. Приймають до училища лише здорових школярів – для цього потрібно надати відповідні довідки. Крім того, від абітурієнтів вимагатимуть певного рівня фізичної підготовки. Також перед вступом проведуть співбесіду з російської мови, математики та іноземної мови (англійської). Приймальна комісія має почати працювати вже в липні поточного року.

Пам’ятний камінь на місці будівництва філії Нахімовського військово-морського училища Міноброни РФ в окупованому Маріуполі. Фото: ДАН

Зазначимо, що мілітаризація дітей на окупованих Росією територіях України є грубим порушенням міжнародного гуманітарного права.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter