Окупанти прогнозують, що врожайність сільгоспкультур на лівобережжі Херсонщини цього року знизиться на 30-50%

Південь
Дно пересохлого Каховського водосховища поросло травою після знищення окупантами глеблі Каховської ГЕС. Фото: RFE/RL

Попри всі заяви про «процвітання» аграрної сфери на окупованій частині Херсонщини, загарбники прогнозують зниження врожайності сільськогосподарських культур в регіоні на 30-50%. У цьому вони звинувачують українських військових, які нібито обстрілюють сільгосптехніку в громадах, що знаходяться поблизу Дніпра. Але головною проблемою залишається втрата системи меліорації внаслідок підриву самими ж окупантами дамби Каховської ГЕС і, як наслідок, знищення Каховського водосховища.

Про це повідомляють кореспонденти «IPC-Південь» з посиланням на російські джерела.

«Врожай 2024 року буде меншим, ніж у 2023 році: овочеві культури – на 30%; озимої пшениці – на 25%. Загалом Мінсільгосп Херсонської області попередньо прогнозує, що загальний недобір цьогорічного врожаю в порівнянні з минулим роком буде від 30 до 50%», – заявив так званий «губернатор» Херсонської області, зрадник Володимир Сальдо.

Зниженню врожайності також сприяє суха весна та квітневі заморозки. Як виживатимуть фермерські господарства лівобережжя за умов зниження врожаїв вдвічі – не відомо.

Як повідомляв ЦЖПР, щоб заповнити річище пересохлого Каховського магістрального каналу, росіяни розглядали варіант буріння нових свердловин уздовж споруди, а також риття каналу з річок Дніпро та Конка. Розглядались навіть перетворення самого каналу на мережу ставків, що мали наповнюватись водою з артезіанських свердловин.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter