На Запоріжчині внаслідок російської агресії зруйновано або розграбовано щонайменше 50 релігійних споруд

Південь
Пропагандистський шабаш створеного окупантами молодіжного руху «Юг Молодой» на території Мелітопольскої християнської церкви в Мелітополі, 21.03.2023. Фото з соцмережі

Щонайменше півсотні релігійних споруд зруйновано та/або розграбовано росіянами під час повномасштабного вторгнення на території Запорізької області. Деякі релігійні споруди російські військові закрили або перепрофілювали в адміністративні будівлі.

Про це під час ефіру «IPC-Південь» повідомив Михайло Брицин, директор департаменту релігійної свободи міжнародної євангелістської організації «Місія «Євразія». 

Михайло Брицин до повномасштабного вторгнення жив у Мелітополі. Тому про історії захоплення майна релігійних організацій знає детально.

Він розповідає, що будівлю Мелітопольської християнської церкви захоплювали з бронетранспортером, оскільки безпідставно вважали, що там перебувають якісь «екстремісти», «терористи» зі зброєю. 

Будівлю євангельської церкви «Слово Життя» загарбники перетворили на військову базу, розмістивши там окупантів. 

«А в будівлю церкви «Благодать» російські військові увірвалися під час богослужіння. У парафіян зняли відбитки пальців, зробили фото, переписали дані документів і адреси, зібрали всі персональні дані», – розповідає М. Брицин. 

В будівлі церкви «Благодать» російська окупаційна влада розмістила «Міністерство культури Запорізької області». Хрест зняли, а фасад розмалювали муралами з зображенням так званих «героїв Новоросії» – бойовиків, які брали участь в окупації Донецької та Луганської областей з 2014 року.

Окупаційний «Мінкульт» Запорізької області у віджатому приміщенні церкви «Благодать», Мелітополь. Фото з соцмережі

«Мелітополь – не єдине місто, де захоплюють церковні будівлі, я точно знаю, що захоплено будівлю церкви «Слово Життя» в Бердянську. В декількох селах Запорізької області теж захоплено молитовні будинки», – говорить М. Брицин.

За оновленими даними Інституту релігійної свободи, впродовж 21 місяця повномасштабного вторгнення російські війська повністю знищили або пошкодили щонайменше 630 релігійних об’єктів в Україні. Найбільше їх постраждало внаслідок російських обстрілів ракетами, дронами-камікадзе та артилерією, зокрема через цілеспрямовані обстріли цивільних об’єктів. 

Найбільше церков, молитовних будинків, синагог і мечетей зруйновано на Донеччині (щонайменше 146), Луганщині (щонайменше 83) та Херсонщині (щонайменше 78).

Крім того, Росія продовжує обстрілювати ракетами та БпЛА цивільну інфраструктуру в майже всіх регіонах України, від чого страждають релігійні споруди навіть у віддалених західних областях країни.

ЦЖР повідомляв, що на окупованій Запоріжчині загарбники забороняють «неправильні» релігійні організації, забирають приміщення церков, примушують священиків спішно виїжджати. І лише одна конфесія – УПЦ (МП) почувається на окупованих територіях Запорізької області наче в Бога за пазухою.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter