Освітяни і чиновники з окупованих територій Херсонщини з 1 червня не отримуватимуть зарплату

Південь
Фото: investigator.org.ua

Працівники органів місцевого самоврядування, закладів освіти, медицини і всіх бюджетних установ, які перебувають на тимчасово окупованих територіях Херсонщини і за кордоном з 1 червня 2024 року більше не отримуватимуть заробітну плату.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на Олександра Прокудіна, начальника Херсонської обласної військової адміністрації.

За його словами, такою нині є політика держави: виплата заробітної плати, компенсації за простій з 1 червня 2024 року припиняється для тих, хто досі залишається на тимчасово окупованих територіях. Також не отримуватимуть зарплату ті, хто знаходиться за кордоном.

У той же час опитані ЦЖР керівники і працівники органів місцевого самоврядування Херсонщини стверджують, що про зупинення виплат тим, хто перебуває за кордоном, нічого не чули.

«Ми з 1 червня припинили виплату зарплати тим, хто перебуває на тимчасово окупованій території – вчителям і працівникам міської ради. Щодо лікарів і тих, хто перебуває за кордоном – питання ще відкрите. Принаймні, нам жодних вказівок щодо цих категорій працівників не надходило. Але, судячи з усього, до цього все теж йде», – прокоментував ЦЖР Микола Різак, начальник Таврійської міської військової адміністрації Каховського району Херсонщини.

Як у лютому повідомляв ЦЖР, усі лікарі тимчасово окупованої Новокаховської громади Херсонщини перестали отримувати заробітну плату. Керівництво місцевої військової адміністрації пов’язує це з припиненням фінансування медичних закладів на окупованих територіях з боку Національної служби здоров’я України.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter