Росіяни змінюють демографічний склад населення окупованої Запоріжчини: збираються завезти до 40 тисяч «спеціалістів» з родинами

Південь
Білборди з російською агітацією в окупованому Мелітополі. Фото: РИА Новости

Росія планує залучити щонайменше 10 тисяч “спеціалістів” з РФ  і 30 тисяч членів їхніх родин для роботи на окупованій території Запорізької області. Таким чином окупанти проводять насильницьку зміну демографічного та етнічного складу населення ТОТ. 

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на відкриті джерела. 

Росіяни планують сприяти переїзду на окуповану частину Запорізької області щонайменше 10 тис. фахівців різних галузей економіки з сім’ями, в тому числі і учасників війни Росії проти України. 

Таку заяву генерального директора окупаційного “ГУП “Корпорация развития Запорожской области” Олєга Толкайлова транслюють окупаційні медіа. 

За програмою “Запорожская целина”, запровадженою гауляйтером Запорізької області Євгеном Балицьким, в жовтні 2023 року, в регіон планують завезти 10 тисяч спеціалістів з сільського господарства, туризму, ІТ-фахівців, а також 30 тисяч членів їхніх сімей. 

Крім того, гауляйтер розраховує на переїзд у регіон 3 тисяч підприємців. 

Всім їм окупанти обіцяють створити “сприятливі умови” для життя. Очевидно, що за рахунок віджатого майна українців, які виїхали з ТОТ. 

Політика насильницької зміни демографічного складу окупованої Запоріжчини розпочалася одразу після початку окупації. 

Як розповідають мешканці Токмака, невеликого містечка в кількох десятках кілометрів від фронту, на вулицях російські військові та немісцеві цивільні зустрічаються в п’ять разів частіше, ніж місцеві. 

“Багато жінок в довгих сукнях та з покритими головами, чоловіки, навіть якщо не у військовій формі, проте все одно видно, що не місцеві, а вже про кількість озброєних окупантів і говорити нічого. На одного токмачанина приходиться по п’ять завезених”, – розповідають ЦЖР місцеві мешканці. 

За інформацією очільника Запорізької ОВА Івана Федорова ,за два роки окупації з Мелітополя близько 90 тисяч людей виїхали до інших міст України та світу. Залишилось 60 тисяч корінних мешканців, проте приблизно стільки ж заїхало чужинців.

Росія змінює демографічний склад на тимчасово окупованих територіях для того, щоб, в першу чергу, мати змогу керувати цими регіонами, відзначив політолог Олег Саакян в коментарі “Радіо Свобода”. 

“Подібне демографічне заміщення на тимчасово окупованих територіях є однією з форм проведення геноциду”, – підкреслив він.