Окупанти влаштували судилище над викраденою мешканкою Мелітопольщини Оксаною Гладких: дали 14 років нібито за допомогу ЗСУ

Південь
Оксана Гладких, скриншот з відео окупаційної "прокуратури" Криму
Оксана Гладких, скриншот з відео окупаційної "прокуратури" Криму

Фейковий “Запорожский областной суд” засудив до 14 років позбавлення волі мешканку Мелітопольщини Оксану Гладких, яку влітку 2023 року викрали російські окупанти з власного будинку в с. Добрівка Мелітопольського (до адмінреформи Приазовського) району окупованої Запоріжчини.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на відкриті та власні джерела. 

Оксану Гладких звинувачують в тому, що в серпні 2023 року вона нібито зібрала і передала співробітнику ГУР Міноборони України відомості про місцезнаходження особового складу та військової техніки окупантів, а також координати розміщення інженерних і фортифікаційних загороджень, оборонних споруд. 

Проте мешканці Мелітопольщини, які особисто знають жінку, на умовах анонімності  розповідають повідомили ЦЖР інші вірогідні причини розправи над Оксаною Гладких.

“Оксана дуже принципова і одразу не сприйняла окупаційний режим. Не боялася називати речі своїми іменами і ледве не в очі загарбникам говорила, що про них думає. Тому її викрадення могло бути акцією залякування, щоб ми боялися проявляти спротив окупації навіть на словах”, – розповідають односельці викраденої. 

Також за словами мешканців села, сприяти викраденню міг і колишній чоловік Оксани. 

Він на відміну від дружини радо зустрів російські війська, і його навіть бачили у формі якогось з незаконних збройних формувань, тож люди вважають, що заявити на Оксану окупантам міг і чоловік, щоб вислужитися перед ними.

Оксану Гладких засудили до 14 років позбавлення волі у виправній колонії загального режиму та подальшим обмеженням волі строком на 1 рік.