На Херсонщині окупанти опублікували чергові списки житла, яке погрожують відібрати у його власників

Південь
Херсонская область

Російські окупанти опублікували кілька списків житлових приміщень, які погрожують відібрати у їхніх господарів, якщо вони не нададуть їм документи про право власності. В них вказані адреси в населених пунктах Бехтерської, Ювілейної, Іванівської, Чаплинської, Нижньосірогозької, Генічеської, Хрестівської, Асканія-Нової громад лівобережної Херсонщини.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Списки житлових приміщень, що нібито мають ознаки безхазяйного публікує окупаційний уряд Херсонщини. Загарбники вимагають від власників нерухомого майна протягом 30 календарних днів принести їм до села Щасливцеве Генічеської громади правовстановчі документи і паспорт громадянина РФ. 

У разі неявки власника помешкання квартири або будинки погрожують визнати «безхазяйними» і передати окупаційній владі. Росіяни цей процес називають «націоналізацією».

У списку вказані 57 адрес у Шотівці, 35 – у Хрестівці, 32 – в Асканії-Нова, 25 – у Веселівці, 23 у Нижніх Сірогозах, по 18 – у селі Скадовка, Шевченка (Хрестівської громади), по 16 – у Балтазарівці, Чаплинці, 10 – у Долинському, 8 – у Надеждівці, 7 – у Генічеську, 6 – у селі Збур’ївка, 5 – селищі Іванівка, по 4 – у Червоній Поляні, Ільїнці, Маркєєвому, Подо-Калинівці, Залізному Порту, по 3 – в Магдалинівці, Питомнику, Новонаталівці, Брилівці, Тарасівці, Щасливому, Ювілейному, Виноградовому, Старій Маячці, по 2 – в Першокостянтинівці, Новій Маячці, Приморському, по 1 – в Кучерявоволодимирівці, Щасливцевому, Андріївці, Новому Гаю, Преображенці (Чаплинської громади), Григорівці, Павлівці.

Опубліковані списки включають населені пункти Бехтерської, Ювілейної, Іванівської, Чаплинської, Нижньосірогозької, Генічеської, Хрестівської, Асканія-Нової громад Херсонщини.

В квітні окупанти публікували список з 18 адрес у Каховці, селищі Нижні Сірогози і села Генічеська Гірка Генічеського району. 

В деяких опублікованих списках переважають квартири і будинки, в яких проживали представники місцевої влади, підприємці, керівники підприємств і громадські активісти, які вимушено виїхали з окупації. 

Окупанти посилаються на постанову так званого уряду Херсонщини №25-пп від 22 березня 2024 року «Про затвердження порядку і використання житлових приміщень, що мають ознаки безхазяйного майна, на території Херсонської області». В ній прописаний механізм незаконного привласнення майна загарбниками. 

У цій «постанові» є пункт, який передбачає повернення «націоналізованого» майна їхньому власнику, якщо той з’явиться і надасть усі необхідні документи. Однак у власника можуть стягнути за повернення житла гроші, якщо ті, кому окупанти  передали цю квартиру або будинок, витратилися на його ремонт. 

  • Перші випадки віджиму майна росіянами у тих, хто змушений був виїхати з окупації в Каховці почалися ще в 2023 році. Як повідомляв ЦЖР, тоді відповідальним за це окупанти призначили 47-річного Олександра Нагая, колаборанта, який раніше займався дрібними ремонтами і, за словами його знайомих, не має освіти.