Гауляйтер Балицький призначив російський «Черноморнефтегаз» постачальником газу на ТОТ Запорізької області

Південь
Фото: ukranews.com

Гауляйтер окупованої частини Запоріжчини Євген Балицький призначив єдиним оператором газифікації та постачальником природного газу філію ростовського ТОВ «Черноморнефтегаз». Ця компанія створила ще три філії для діяльності на окупованих територіях Херсонської, Донецької та Луганської областей України.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на «указ» Балицького. 

З 1 липня 2024 року на ТОТ Запоріжчини розпочав діяльність з постачання та розподілу природного газу «Запорожгаз», якій є філією «ТОВ «Черноморнефтегаз» (ІПН 9704210635), створеного росіянами у квітні 2023 року і спочатку зареєстрованого в Москві. Крім «Запорожгаза» створені також ще три філії для діяльності на інших окупованих РФ територіях України  в Херсонській, Донецькій та Луганській областях, а також представництво в Санкт-Петербурзі, де ймовірно знаходяться бенефіціари цього бізнесу, дані про яких наразі в публічних реєстраційних даних приховані. 

За трохи більше року існування товариство змінило двох засновників: спочатку це було московське ТОВ «Логистика-Активы», а вже в листопаді 2023-го – «Фонд содействия газификации», зареєстрований в Санкт-Петербурзі. Керівником тоді ж був призначений Валєрій Борісовіч Братков (ІПН 862201465112, виданий в Ханти-Мансійському автономному окрузі Югра). 

Людина з таким ПІБ була першим заступником ТОВ «Газпром трансгаз Югорска», а раніше керівником однієї з філій цього підприємства. Як повідомляли місцеві ЗМІ, Братков був звільнений після вибуху на газоводі.

Валєрій Братков (праворуч) отримує нагороду «Керівник року». Фото: соцмережі

У червні 2024 року «Черноморнефтегаз» змінив юридичну адресу з Москви на Ростов-на-Дону.

ТОВ «Черноморнефтегаз» з травня 2024 року також є засновником ТОВ «Черномортрансгаз», зареєстрованого в окупованому Криму. Його керівником є Кузнєцов Алєксандр Борісовіч (ІПН 451003847640), який до того керував «ГУП РК «Черноморнефтегаз», створеним на базі незаконно привласненого РФ майна української державної компанії «Чорноморнафтогаз». 

Своєю чергою філія «Запорожгаз» створена на базі експропрійованого майна ПрАТ «Мелітопольгаз», якою керував місцевий зрадник Олег Квач.

Олег Квач. Фото: скріншот відео Youtube 0619.com.ua

Після окупації чоловік залишився в місті та на початку червня 2022 року надіслав на Запорізьку ОВА лист, яким повідомив українську владу про те, що окупанти довели до відома керівництва підприємства необхідність відкриття рахунку в МРБ-банку для приймання комунальних платежів. І «Мелітопольгаз» відкриває такі рахунки.

До липня 2024 року природній газ на ТОТ Запорізької області постачав «Мелитопольгаз»  

На співпрацю з ворогом пішла і підлегла Квача – мешканка Мелітополя Наталя Калашнікова. Окупаційні медіа наводять її коментар, як «заступниці директора з реалізації газу «Запорожгаз».

Наталя Калашнікова. Фото mltpl.city

Окупанти попередили мешканців, що їм доведеться погасити заборгованість, надати покази лічильника, а в подальшому і перезаключити договори на поставку газу. 

Як розповідають мешканці ТОТ, для цього в людей вимагають надати пакет документів, серед яких – паспорт РФ, а також документи на право власності на житло.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter