Працівницю ЗАЕС Наталю Шульгу окупанти засудили на 15 років, звинувативши в «замаху на диверсію» за сфабрикованою справою

Південь
Викрадена Наталя Шульга у незаконному “суді”. Фото: скрін з відео генпрокуратури РФ
Викрадена Наталя Шульга у незаконному “суді”. Фото: скрін з відео генпрокуратури РФ

Окупаційний “суд” Запорізької області засудив 56-річну мешканку Енергодара Наталю Шульгу до 15 років позбавлення волі за звинуваченням у “замаху на диверсію” та “участі в диверсійній спільноті”. Жінку викрали та майже рік незаконно утримували, фабрикуючи справу.

Про це повідомила генеральна прокуратура РФ. 

Росіяни обвинувачують Наталію Євгеніївну Шульгу, табельницю цеху теплової автоматики і вимірювань Запорізької атомної електростанції в тому, що в лютому 2022 року вона нібито вступила в “українську диверсійну спільноту” та “за вказівкою кураторів” у червні 2024 року хотіла підірвати опору лінії електропередачі в Енергодарі, яка забезпечує електроенергією понад десять тисяч мешканців. 

Для цього жінка мала забрати зі “схрону” саморобний вибуховий пристрій та встановити його на електроопорі. Однак співробітники ФСБ завчасно пристрій замінили на муляж, а жінку затримали.

“Звинувачення” підтримувала незаконна прокуратура Запорізької області.

Жінку засудили до 15 років позбавлення волі у виправній колонії загального режиму та до виплати штрафу в сумі півмільйона рублів.

  • Як повідомляв ЦЖР,  56-річна працівниця ЗАЕС була викрадена окупантами 12 липня 2024 року. 
  • Загалом через полон та катівні російських окупантів пройшли близько тисячі мешканців Енергодара, щонайменше половина з них  – співробітники Запорізької атомної електростанції. Частина викрадених вже засуджена за «тероризм» та «шпигунство» з термінами ув’язнення до 15 років позбавлення волі.