На Паралімпіаді українці завоювали ще золоту і дві срібні медалі

Життя

У сьомий день Паралімпійських ігор у південнокорейському Пхенчхані українська збірна завоювала три медалі – золоту і дві срібні.

В останній гонці з біатлону серед чоловіків з проблемами зору Україна завоювала дві нагороди – паралімпійських чемпіоном став Віталій Лук’яненко, який фінішував з часом 45 хвилин 12,9 секунди. Українець не закрив одну мішень. Срібну нагороду отримав також представник «синьо-жовтої» команди: Олександр Казик допустив дві помилки на вогневих рубежах і відстав від свого співвітчизника на 23,6 секунди.

Третім подолав дистанцію француз Ентоні Челенсон.

Президент України Петро Порошенко привітав Віталія Лук’яненка з перемогою.

На дистанції 12,5 кілометра з біатлону в гонці серед жінок з проблемами зору Оксана Шишкова фінішувала другою, показавши результат 39 хвилин 31,1 секунди. На даний момент вона – єдина спортсменка збірної України, яка всі свої гонки завершила з нагородами. Паралімпійської чемпіонкою стала представниця команди під білим прапором Михайлина Лисова. Її час – 37 хвилин 42,6 секунди. Бронзову нагороду отримала німкеня Клара Клуг. Ще одна українка Ольга Прилуцька стала четвертою.

В інших дисциплінах з біатлону – в гонці серед чоловіків в категорії «стоячи» кращий результат показав Григорій Вовчинський, який став четвертим. У змаганнях серед жінок в категорії «стоячи» Ірина Буй також фінішувала четвертою. Четвертий результат продемонстрував в категорії «сидячи» і Тарас Радь.

Україна на Паралімпійських іграх отримала 19 нагород, серед них – шість золотих. Команда займає четверте місце в загальному заліку, пропустивши вперед США, нейтральних паралімпійських атлетів і Німеччину.