Адвокат припустив, що Сенцова можуть помилувати найближчим часом

Життя
Олег Сенцов

Українського політв’язня Олега Сенцова, який голодує в російській колонії, можуть помилувати вже найближчим часом, вважає адвокат Дмитро Дінзе. Відповідаючи на питання щодо того, чи може російський президент помилувати українця в зв’язку з клопотанням матері, він сказав: «Може, звичайно». Дінзе зазначає, що все залежить від думки Володимира Путіна.

Про це Дінзе заявив в коментарі BBC News Україна, передає Центр журналістських розслідувань.

«Якщо Пєсков сказав, що розглянуть, то я думаю, можуть і за тиждень все вирішити», – сказав адвокат в коментарі. Стан здоров’я голодуючого режисера Дінзе назвав стабільним.

«Ендокринолог ставить діагноз – стан середньої тяжкості, а хірург каже – стан задовільний», – розповів адвокат, додавши, що Сенцов в основному лежить, ходить рідко. Дінзе планує його відвідати в кінці наступного тижня.

Уповноважена президента щодо мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях Ірина Геращенко повідомила про те, що не коментує прохання матері Сенцова про помилування сина.

Однак вона нагадала, що на цьому тижні вимога до Росії про звільнення заручників звучало як за результатами саміту Україна-ЄС, так і за підсумками саміту НАТО.

«Також очікуємо від Росії відповіді на пропозицію передати їм 36 росіян для звільнення українців. Відповіді поки немає. Але на цьому тижні тема політв’язнів в центрі уваги на найвищому рівні», – запевняє Геращенко.

Раніше ЗМІ повідомили, що Людмила Сенцова 22 червня написала президенту РФ Володимиру Путіну клопотання про помилування сина, а 26 червня лист вже передали президенту РФ. У Кремлі сьогодні пообіцяли розглянути звернення матері Сенцова, коли воно «надійде в адміністрацію президента РФ» і додали, що нібито дізналися про це клопотання зі ЗМІ.