Щонайменше 80 журналістів загинули в 2018 році в світі

Життя

Щонайменше 80 журналістів та інших працівників ЗМІ вбили цього року в період до 1 грудня через їхню професійну діяльність.

Про це йдеться у річному звіті міжнародної правозахисної організації «Репортери без кордонів», оприлюдненому 17 грудня, повідомляє DW, передает Центр журналістських розслідувань.

Більш ніж половина з цих журналістів загинули в п’яти країнах: Афганістані – 15 убитих представників ЗМІ, Сирії – 11, Мексиці – 9, Ємені – 8 та Індії – 6.

У США цього року також загинули шестеро журналістів, четверо з них – під час нападу на місцеву газету Capital Gazette у штаті Меріленд.

Згідно зі звітом, понад половину журналістів – 49 осіб – вбили цілеспрямовано через їхню професійну діяльність.

«Репортери без кордонів» також повідомили про 36 журналістів, які загинули за межами кризових регіонів світу. Ідеться передусім про Мексику. Багато з убитих там журналістів писали про корупцію чи наркозлочинність.

Із 348 представників ЗМІ, які нині перебувають за ґратами, понад половина опинилася в ув’язненні у п’яти країнах: Китаї, Єгипті, Туреччині, Ірані та Саудівській Аравії.

«Репортери без кордонів» зазначає, що близько 150 з ув’язнених не є професійними журналістами. Зокрема, в Китаї можна потрапити за ґрати просто за пост у соцмережі.

У звіті також критикують ситуацію в Саудівській Аравії та нещодавнє вбивство журналіста Джамаля Хашоггі.

Минулого року, за даними «Репортерів без кордонів», щонайменше 65 працівників ЗМІ в усьому світі загинули у зв’язку зі своєю журналістською діяльністю.