Сьогодні Україна і світ вшановують пам’ять жертв Голодоморів

Життя
голодомор
Фото: Онлайнюа

День пам’яті жертв Голодоморів відзначається щорічно в четверту суботу листопада на підставі президентських Указів 1998 та 2007 років.

У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голод 1932-1933 років – саме його нині називають геноцидом українського народу здійсненим сталінським режимом. Українські селяни стали наступними жертвами тодішньої влади після тотальних репресій щодо української інтелігенції та духівництва.

Президент України Володимир Зеленський та перша леді Олена Зеленська вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні, повідомляється на Офіційному інтернет-представництві глави держави.

Зокрема, зазначається, що глава держави з дружиною встановили біля пам’ятного знака жертвам Голодомору, що на Михайлівській площі в Києві, композиції з пшеничних колосків і калини та вклонилися пам’яті жертв Голодомору.

Після цього вони прибули до Національного музею Голодомору-геноциду 1932-33 років, де їх зустріли керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович.

Учасники церемонії пройшли скорботною ходою до скульптури «Гірка пам’ять дитинства», біля якої встановили символічні композиції з зерном та вклонилися пам’яті загиблих.

Зеленський обіцяє, що на музей Голодомору знайдуть гроші.

«Проєкт Національного музею Голодомору-геноциду дуже важливий для України: для нашої історії та майбутнього. Були певні проблеми з фінансуванням цього проєкту. Однак такі проєкти мають виконуватися в обов’язковому порядку.

Я дав доручення Кабінету міністрів, і вже в понеділок це питання буде вирішено. Проєкт буде обов’язково завершено», – сказав він.

  • 30 листопада Кабінет Міністрів підготує розпорядження, яке відкриє можливості для дофінансування проекту комплексу Національного музею Голодомору-геноциду, повідомила також прес-служба глави держави.