Данія продовжила тимчасовий захист для українських біженців

Життя
Українські біженці на залізничному вокзалі в Перемишлі (Польща) Фото RFE/RL

Данія продовжить дозволи на проживання біженців з України до березня 2025 року.

Про це повідомили у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

До березня 2024 року Міністерство імміграції та інтеграції Данії проведе перевірку стану справ українців, які отримали дозвіл на проживання. Якщо вони продовжуватимуть відповідати умовам тимчасового захисту, їх дозвіл буде продовжено автоматично.

“Українцям не буде потрібно повторно надавати свої біометричні дані, такі як фотокартка та відбитки пальців”, – зазначили Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Це рішення стало частиною Закону “Про посвідку на тимчасове проживання осіб, переміщених з України”, який був прийнятий у березні 2022 року. Цей закон надає українцям можливість легалізувати своє перебування в Данії та користуватися соціальними правами.

  • Кабінет Міністрів України погодив експериментальний проект з виплати пенсій українським біженцям, які перебувають за кордоном. При цьому можливість отримати пенсію міжнародним поштовим переказом буде доступна у період воєнного стану та протягом шести місяців після його припинення чи скасування (але не більш як два роки з дня запровадження експериментального проєкту).