Україна відзначає 10 річницю Революції Гідності

Життя

21 листопада Україна відзначає десяту річницю початку Євромайдану, який згодом переріс у Революцію Гідності.

Сьогодні, 21 листопада, українці також відзначають День Гідності та Свободи – свято, встановлене на честь двох революції, які відбулися у 2004 та 2013 роках. У цей день вшановують осіб, які під час Революції Гідності та Помаранчевої революції виступили за захист демократії, прав та свобод громадян.

Саме 21 листопада розпочалися перші протестні акції громадськості проти рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Спочатку українці організували на протест у Києві, а згодом інші громадяни вийшли на Євромайдани у Львові, Донецьку, Харкові, Ужгороді, Луцьку та інших містах.

У Європейській Комісії наголосили: “Десять років тому український народ, загорнутий в європейські прапори та прагнучи змін, заявив: Україні місце в Європі. І наше майбутнє належить нам. Ці сильні слова, сказані під час ночі Євромайдану, змінили хід історії. Цей вибір викликав агресію Путіна – захоплення Криму, спричинивши дестабілізацію на Донбасі та початок повномасштабного нападу у 2022 році. Вже десять років Україна бореться проти Росії за свободу. Тепер ваші реформи і наша пропозиція щодо переговорів про вступ заявляють: майбутнє України за Євросоюзом”.

Десять років тому українці провели контрнаступ проти беззаконня, спроби позбавити країну європейського майбутнього, заявив президент Володимир Зеленський.

Зеленський наголосив, що це державне свято встановлене на честь початку двох революцій – 2004 року та Революції Гідності 10 років тому.

“10 років тому ми розпочали нову сторінку боротьби. 10 років тому українці провели свій перший контрнаступ. Проти беззаконня, спроби позбавити нас європейського майбутнього. Проти нашої неволі”, – підкреслив Президент.

За словами Зеленського, “10 років тому люди об’єдналися не лише проти чогось, а й передусім за себе. Кожен за кожного. Всі ті, хто після силового свавілля відчув: це б’ють і мене, це боляче й мені, це удари по справедливості й правді, свободі, по нашому спільному завтра. Яким воно буде, якщо ми промовчимо, проковтнемо, будемо боятися, а не боротися?”.

“І тоді фактично відбулася перша перемога в сьогоднішній війні, – зауважив глава держави. – Перемога небайдужості. Перемога хоробрості. Перемога Революції Гідності. Перемога народного спротиву, громадянського суспільства, подвигу Героїв Небесної Сотні та всіх, хто боровся за свободу в столиці та інших регіонах”.