Хібукі-терапія та бісероплетіння: для ВПО Якимівської громади відкрився Центр підтримки ментального здоров’я

Життя

В Запоріжжі для ВПО з Якимівської громади відкрився мобільний Центр підтримки ментального здоров’я. Тут можна пообійматися з іграшковим песиком Хібукі, займатися бісероплетінням та малюванням, а також отримати допомогу психотерапевтів та реабілітологів.

Про початок роботи мобільного хабу Центру журналістських розслідувань розповіла член ініціативної групи ГО “Успіх” Людмила Куркуріна.

“Я сама ВПО, вдома у мене залишилася родина, тож важливість центрів психологічної підтримки я, як то кажуть, відчуваю на собі. Тому, коли з’явилася можливість отримати грант від ПРООН на організацію такого центру, ми не сумнівалися, – говорить пані Людмила.

Найменших мешканців громади в центрі очікують сеанси Хібуки-терапії. Це методика підтримки дітей, які пережили травматичні події. Кожна дитина отримує іграшкового песика Хібукі і вже від його імені може проговорювати свої переживання і страхи. 

Психологи та психотерапевти вважають сеанси Хібукі-терапії  одним з найкращих інструментів подолання травми та посттравматичного синдрому у маленьких дітей.

В Ізраїлі, наприклад, така терапія впроваджується на рівні держави.

Друга зона Центру присвячена арт-терапії.

“Поки діти будуть обійматися з песиками, дорослі зможуть займатися бісероплетінням – плестимуть гердани та котильйони. Надіємося, що для когось з ВПО бісероплетіння стане ще одним видом заробітку, – говорить Людмила Куркуріна.

Третя зона – тренінгова.Тут ВПО зможуть працювати з психологами, реабілітологами та іншими спеціалістами, яких запрошуватимуть на потребу мешканців.

Людмила Куркуріна наполягає: дуже важливо, що цей центр мобільний. До деокупації його можна розгортати в різних районах Запоріжжя, а після звільнення Якимівщини – в будь-якому населеному пункті району.

Наразі відвідувачами хабу будуть не тільки ВПО з Якимівщини.

За словами Людмили Куркуріної представники міської влади Запоріжжя вже проявили зацікавленість у співпраці. В якимівському Центрі ментальної підтримки зможуть проводити зустрічі з родинами учасників бойових дій, загиблих військовослужбовців, двері центру відкриті і для ВПО інших громад.

За інформацією начальника Якимівської селищної військової адміністрації Олександра Правосуда, в Запоріжжі знайшли тимчасовий прихисток близько двох тисяч мешканців Якимівщини.