Україна за посередництва Катару повернула додому ще трьох дітей – Лубінець

Життя
Фото: facebook.com/dmytro.lubinets

Українській стороні 16 грудня за посередництва Катару вдалося повернути ще трьох дітей додому в рамках плану дій президента України Bring Kids Back UA. Маленькі українці вже скоро возз’єднаються з родинами.

Проце повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець у Facebook.

«Хлопчика 2008-го року народження і дівчинку 2011-го вдалося вивезти з ТОТ Херсонської області, і братик з сестричкою вже поряд зі своєю мамою. Третій хлопчик 2011-го року народження вже теж поряд зі своєю мамою. За сприяння Офісу омбудсмана мама його забрала на території Грузії. Хлопець прагнув повернутися в Україну з РФ до матері після того, як його батько вивіз без дозволу», – розповів омбудсман.

Він додав, що до повернення дітей також долучаються громадські організації та міжнародні партнери.

«Кожне повернення – окрема історія і спецоперація, над якою працюють люди. І їхня мета – повернути всіх дітей на Батьківщину. Дякую всім, хто допомагає це робити. Ми будемо боротись за кожну українську дитину і повернемо всіх», – наголосив Лубінець.

Як повідомлялось, в Україні розслідують факти депортації РФ понад 19 тисяч українських дітей. Тисячі цивільних незаконно утримують у РФ та на окупованих територіях.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter