Польські правоохоронці затримували журналіста УП Ткача, який знімав матеріал про торгівлю між Польщею та РФ

Життя
Фото: Михайло Ткач, УП

Польські правоохоронці 27 лютого затримували біля польсько-білоруського кордону українського журналіста Михайла Ткача, який знімав матеріал про транзит продукції між Польщею та Росією і Білоруссю. Частину відзнятих матеріалів поляки видалили.

Про це повідомляє видання Українська правда, де працює журналіст.

За його словами, у той час, коли польські фермери блокують українсько-польський кордон, команда УП вирішила перевірити, що відбувається на польсько-білоруському.

«Біля кордону Польщі із Білоруссю до нас під’їхали польські поліцейські і показали значок. Ми показали наші документи і посвідчення журналістські. Вони почали хапати наші камери, обшукувати… Далі нас привезли у комендатуру. Близько 10 людей почали обшукувати нашу машину, нас, повикидали наші речі на капот, забрали всі картки пам’яті з камер, забрали усі телефони, документи», – розповів Ткач.

На допиті в комендатурі він повідомив, що вони журналісти, які знімають, «як Польща торгує з Росією через Білорусь і як Польща торгує з Білоруссю, як сільськогосподарська продукція йде з Росії і Білорусі в Польщу».

«Було видно, що представники польської спецслужби перелякалися. Вони почали мене запитувати, хто ще про це знає, чи знають про це українські можновладці, український уряд. Розпитували, хто наші джерела, як ми про це дізналися, скільки часу ми працюємо над цією темою», – додав Ткач.

У підсумку журналіста та оператора УП утримували в комендатурі щонайменше 4 години і лише потім відпустили після дозволу «зверху». Увесь цей час журналістам не дозволяли ні з ким зв’язатися. В польській комендатурі українців допитували не лише поліцейські, а й представники спецслужби.

Після того, як журналістам повернули картки пам’яті, стало зрозуміло, що деякі відзняті матеріали були видалені.

Фото: Михайло Ткач, УП

Зазначається, що під час обшуку поліцейські пошкодили підзарядку для акумуляторів та спілкувалися виключно польською мовою. У самій комендатурі представники спецслужби розмовляли з українцями англійською. Крім того, українців розпитували, чи будуть вони розповідати публічно, що їх затримували.

Як пише редакція УП, ситуацію з журналістами вдалося вирішити лише після розголосу та втручання посольства України в Польщі.