Переселенцям відновлять виплату пенсій після завершення ідентифікації

Життя
пенсий Ощадбанка
Фото: ПФУ

Пенсійний фонд відновить виплати переселенцям після завершення ідентифікації. Після її завершення внутрішнім переселенцям виплатить пенсії за місяці невиплат.

“До 31 березня поточного року для пенсіонерів, які стали внутрішньо переміщеними особами до 24 лютого 2022 року, тривав процес проходження фізичної ідентифікації. Це необхідно для того, щоб перевірити, чи справді кошти від держави отримує саме та особа, якій вони призначені. У березні термін виплати пенсії без проходження ідентифікації завершився”, – йдеться у повідомленні ПФУ.

Пенсіонери-переселенці можуть пройти ідентифікацію і зараз, звернувшись особисто до відділення ПФУ чи Ощадбанку. Також можна віддалено авторизуватись за допомогою кваліфікованого електронного підпису у “Дії” на порталі електронних послуг ПФУ.

Крім того, є можливість зробити це за допомогою відеоконференцзв’язку. Подати заявку можна на порталі електронних послуг ПФУ або через контакт-центр.

“Особи, які перебувають за кордоном, можуть звернутися до дипломатичної установи України для передачі документів через портал ПФУ або поштою. Після проходження ідентифікації пенсію буде виплачено за всі місяці, за які людина не отримувала її у зв’язку з непроходженням ідентифікації”, – наголошують в установі. 

Додатково звертатися до органів Пенсійного фонду із заявою про поновлення виплати пенсії, зупиненої через непроходження ідентифікації, не потрібно.

Фізичну ідентифікацію в Україні пройшли майже 213 тис. пенсіонерів з-поміж внутрішньо переміщених осіб, зареєстрованих до початку повномасштабного вторгнення.

В Україні з 1 травня підвищать пенсії особам віком від 70 років, розмір виплат яких не досягає 10 340,35 грн. Виплати пенсіонери отримають за місяць після досягнення пенсіонером відповідного віку, що дозволяє на них претендувати.

  • Уже у травні у частини українських пенсіонерів автоматично зростуть пенсії. Щоб отримати доплати, потрібно відповідати двом критеріям. Розмір надбавки залежить від віку.