В «Укренерго» попередили про відключення світла протягом тижня через складну ситуацію в енергосистемі

Життя
Фото: facebook.com/npcukrenergo

Цього тижня ситуація в енергосистемі України буде набагато складнішою, ніж в останні дні травня. Це буде зумовлено трьома факторами: виводом в ремонт енергоблоків на АЕС, пошкодженням кількох ТЕС та ГЕС через обстріли 31 травня та 1 червня, а також збільшенням споживання електроенергії через спеку та використання кондиціонерів.

Про це заявив голова компанії «Укренерго» Володимир Кудрицький в ефірі телеканала «Суспільне».

За його словами, перший фактор, це плановий ремонт двох блоків атомних електростанцій. Тому в системі буде менше потужності, аніж це було раніше.

Другий – внаслідок обстрілів 31 травня і 1 червня зазнали пошкоджень кілька ТЕС та гідроелектростанцій. Ці об’єкти будуть менше виробляти електроенергії, аніж до цього.

Третій – очікується зростання споживання електроенергії через більш інтенсивне використання кондиціонерів, що викликане підвищенням температури.

«Дефіцит, якого ми були позбавлені протягом кількох днів на цьому тижні, повернеться. І повернеться в досить серйозному обсязі. Він не може фізично бути перекритий імпортом електроенергії з Європи», – пояснив Кудрицький.

Тому, зазначив він, від понеділка і протягом всього тижня очікуються планові графіки відключень для того, щоб збалансувати систему. При цьому найбільшим дефіцит електроенергії буде вранці та ввечері кожного дня.

Нагадаємо: