РФ щомісяця експортує через свої порти у Балтійському і Чорному морях 15 млн тонн сирої нафти та 6-7 млн тонн нафтопродуктів – Клименко

Життя

За даними моніторингу, Росія щомісяця експортує через свої порти у Балтійському і Чорному морях 15 млн тонн сирої нафти та 6-7 млн тонн нафтопродуктів.

Про це повідомив керівник Моніторингової групи санкцій і свободи судноплавства Інституту Чорноморських стратегічних досліджень та головний редактор порталу BlackSeaNews Андрій Клименко у Facebook.

«В квітні-травні 2024 року наша Моніторингова група вперше власноруч почала фіксувати російський морський експорт сирої нафти та нафтопродуктів не тільки з портів Чорного моря, а ще й з Балтійського… Це буде нова велика тема. І за обсягами нашої роботи, і за її непересічною важливістю», – написав Клименко.

За даними моніторингу, у квітні 2024 року експорт сирої нафти РФ з Балтики склав 11,8 млн тонн, сирої нафти РФ з Чорного моря – 4,1 млн тонн. Експорт нафтопродуктів РФ з портів Балтики склав 3,7 млн тонн, з Чорного моря – 3,6 млн тонн.

За травень 2024 року: сира нафта РФ з Балтики – 11,5 млн тонн, сира нафта РФ з Чорного моря – 3,5 млн тонн. Нафтопродукти з портів Балтики – 2,5 млн тонн, з Чорного моря – 3,6 млн тонн.

«Чому така велика різниця – обсяги морського експорту сирої нафти РФ (повторимо – саме РФ) з Балтики майже в 3 рази більші, ніж з Чорного моря? Тому що з Чорного моря йде експорт не тільки російської, а ще й казахської сирої нафти, яка не під санкціями (Каспійський трубопровідний консорціум, через Новоросійськ) – це в квітні 2024 – 6,9 млн тонн, в травні 2024 – 6,3 млн. тонн. Тобто порти Чорного моря завантажені приблизно так же, як на Балтиці», – пояснив експерт.

Отже, вказав він, сумарно Балтика і Чорне море щомісяця дають приблизно однакові обсяги морського експорту нафти, але власне російської нафти з портів Балтики йде значно більше.

«Отже маємо з цих 2-х морів сумарний експорт щомісяця близько 15 млн тонн російської сирої нафти та 6-7 млн тонн російських нафтопродуктів», – зазначив Клименко.

Як повідомлялось, у липні 2023 року Андрій Клименко в ході Міжнародного форуму експертної мережі Кримської платформи заявив, що Чорне море стало джерелом прибутків Росії для продовження війни з Україною. Попри санкції Заходу та введення ембарго на російську нафту її експорт з чорноморських портів країни-агресора лише зростає.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter