Дементій Бєлий: Окупанти не відмінили «референдум за ХНР», а не змогли його організувати

Думки
Дементій Бєлий, голова Херсонської облорганізації Комітету виборців України Фото: kherson.ipc.org.ua

Чому колабораціоністи у Херсоні від учора розганяють фейк про те, що вони «й не збиралися проводити референдум»? Дуже просто. Вони НЕ ЗМОГЛИ організувати цей «референдум», пише у Facebook Дементій Бєлий, представник Комітету виборців України у Херсонській області..

Крім бажання окупантів для проведення «референдуму» ще необхідна купа народу.

Бюлетені можна надрукувати та розвести на БТРах чи «Тиграх» під охороною автоматників. Але для організації голосування потрібні комісії. Багато комісій.

А людей в ці комісії повинен хтось направити. Якісь партії чи громадські організації, чи ради депутатів.

Невеличкої купки зрадників, яких за два місяці окупації вдалося завербувати окупантам, явно недостатньо для цього складного процесу.

Зрозуміло, що без членів комісій, без чиновників, які мають хоч якісь списки виборців, без агітаторів, які будуть розказувати, що «треба брати участь у голосуванні», без засобів масової інформації, розклейників інформаційних плакатів – без всієї цієї купи народу неможливо організувати хоча б якесь «подобіє» голосування.

Тисячі військових з автоматами та в балаклавах окупанти не зможуть відірвати від бойових дій, щоб вони цілий день би по всім селам та містам області видавали бюлетені, а потім рахували голоси.

Й, найголовніше, на Херсонщині не знайдеться такої кількості бажаючих виборців, щоб той «референдум» хоча б відбувся. Абсолютна більшість мешканців області вороже ставиться до ідеї з «ХНР».

Ось тому, колабораціоністи й «розганяють» фєйки, що вони «не збиралися»…

Бо вже знають, що ідея з «референдумом» на Херсонщини провалилася із тріском.

Херсонщина – це Україна.

P.S. Хочу нагадати, що для референдуму немає жодних правових підстав ні в українському законодавстві, ні в законодавстві країни-агресора, ні в міжнародних документах. Й ця процедура була б фікцією й не мала б жодних правових наслідків.