Невбивані схеми контрабанди російської нефтянки

У Херсоні 10 серпня співробітники кримського главку СБУ провели обшук на танкері MRIYA, який став під розвантаження у порту Херсона, точніше, біля терміналу ДП «Підприємство із забезпечення нафтопродуктами», вірніше - його херсонської філії - логістично-торгівельного управління.

Фото: investigator.org.ua

Херсонська нафтоперевалка – це актив біглого младоолігарха Сергія Курченка, через який у країну йшли контрабандні поставки нафтопродуктів. У 2014 році нафтоперевалочний комплекс був арештований у рамках «справи Курченка» і переданий в управління державному «Підприємству із забезпечення нафтопродуктами», що входить до структури Міненерго.

За даними слідства, танкер MRIYA, який тоді носив ім’я VILGA, у 2015 році, всупереч західним санкціям і законодавству України, заходив у закриті порти Криму – поставляв пальне для Чорноморського флоту Росії.

Ця історія ще у розвитку і може виявитись досить гучною, адже компанія-власник проходить по іншим кримінальним провадженням і підозрюється у контрабанді російських нафтопродуктів на український ринок.

За останні 15 років танкер змінив шість назв та чотири прапори. З 2013 по 2017 рік, тобто, в період заходу до закритих портів Криму, танкер належав московській компанії «Инвесттрансгрупп».

З 2018 року танкер носить назву MRIYA, ходить під українським прапором, а власником у морських регістрах значиться шотландська компанія Felina Development LP. Їй же належить щонайменше ще п’ять суден в Україні.

Між тим, у заяві з приводу обшуку танкера, поширену галузевим виданням Enkorr, діючим власником танкеру MRIYA неназваний представник компанії називає товариство з обмеженою відповідальністю «Тефін». Оператором танкеру в регістрах та інформації прокуратури Криму вказується ТОВ «Рівер-Трейд менеджмент». Обидві компанії зареєстровані за однією адресою у Києві.

Рустам Авдєєв (радіо «Куреш») та Ольга Махинько (Центр журналістських розслідувань) оперативно розпутали клубочок пов’язаних з судном компаній:

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine