Хто такі GONGO і як їх виявляти?

Відома абревіатура НГО - NGO, Non-Governmental Organization, це неурядові організації, потужний інструмент громадянського суспільства. Він виявився настільки ефективним, що деякі уряди взяли його на озброєння. Так з’явилися GONGO – англійська абревіатура для керованих державою неурядових організацій. Справжнього розквіту GONGO набувають там, де демократія лише імітується - зокрема в Росії.

Марія Волконська, головний редактор пропагандистських видань «Крымская газета» і «Крымский журнал» на форумі БДІПЛ ОБСЄ і Варшаві Фото: YouTube Крымская газета

Там, де НГО б’ють на сполох щодо порушення прав людини в РФ чи в окупованому Криму – GONGO дружно рапортують про мир, спокій та загальне задоволення. На відміну від неурядових організацій GONGO мають широкий доступ до ЗМІ та щедру фінансову підтримку режиму.

Важливою функцією російських GONGO є робота із закордонною аудиторією. Це було дуже помітно під час форуму Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ ОБСЄ) у Варшаві. Там виступали представники російських державних пропагандистських ресурсів «Россия сегодня» та «Спутник». Називали себе «незалежними ЗМІ». Виступали у Варшаві й кримські пропагандистські медіа, які теж називають себе незалежними.

Усі ці так чи інакше керовані російською державою організації повністю відповідають ознакам GONGO.

Цією масою фальшивих неурядових організацій Кремль тисне на демократичні європейські інститути, які не мають запобіжників від такого цинічного використання та маніпуляцій. І схоже, настав час такі запобіжники застосувати.

Сюжет Центру журналістських розслідувань:

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine