ПриватБанк & Фінілон: афера триває

Шостий рік кримські вкладники ПриватБанку змушені через суди добиватися повернення своїх депозитів, які стали для них недоступними після окупації Криму Росією. Українські банки припинили роботу на півострові, повернувши кошти вкладникам. І тільки ПриватБанк відмовляється повертати добровільно — доводиться судитись.

Фото: investigator.org.ua

До 2019 року представники банку в судах заявляли: вклад у вас може і був, але якщо немає оригіналів документів про укладення договору депозиту, то немає і підтвердження вкладу.

Під кінець 2019 року позиція банку змінилася. Його представники в судах стверджують, що боргів перед вкладниками ПриватБанк не має. Вимагати свої гроші люди мають у фінансової компанії «Фінілон», якій ПриватБанк перевів свої боргові зобов’язання у 2014 та 2016 роках. Не питаючи згоди вкладників.

ПриватБанк легко міг би знайти кошти для добровільного, без судових рішень і їх примусового виконання повернення кримським вкладникам. Бо нині це високоприбутковий банк: у 2019 році він отримав 1,5 мільярди доларів чистого прибутку.

Однак для цього потрібна політична воля керівництва держави, яка володіє ПриватБанком.

Детально – в сюжеті Микити Панасенка.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine