Коли здоров’я – в тягар

На Херсонщині Каховська районна рада 20 січня вирішила ліквідувати Центр первинної медико-санітарної допомоги у колишньому райцентрі Чаплинка. Послугами Центру, що обслуговував 35 тисяч мешканців колишнього Чаплинського району, також могли скористатись мешканці тимчасово окупованого Криму.

Фото: investigator.org.ua

Причини ліквідації установи криються в новому адміністративно-територіальному устрої Херсонської області. Чаплинський район припинив своє існування, а на його території утворилось чотири нові об’єднані територіальні громади. Чаплинський центр надання медичної допомоги передали на баланс новоствореної Каховської районної ради, яка, за законом, мала передати установу місцевим громадам. Ось тільки для самих громад таке бюджетне навантаження виявилось непосильним.

В Херсонській облдержадміністрації заявляли про можливість скасування спірного рішення сесії Каховської ради. Керівництво області проводило роботу з головами ОТГ та нібито дійшло з ними згоди. Та інструменту, що змусив би громади опікуватися медичним центром, в законодавстві не прописано, тож установа залишається нікому не потрібною. Ускладнює ситуацію ще й те, що не лише для подальшого існування Центру, а й на його ліквідацію потрібні непосильні для невеликих громад кошти.

Залишається без відповіді і обговорення найголовніше питання: як ліквідація такої важливої установи охорони здоров’я вплине на доступність і якість медичних послуг для мешканців колишнього Чаплинського району?

Подробиці у сюжеті Петра Коберника і Альони Ніколової, Центр журналістських розслідувань:

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine