«Дєнєг нєт»: окупанти збираються продати підсанкційний «Новий Світ» та вкрадені «Кримхліб» і «Кримтелеком»

Крим
Завод шампанских вин «Новый свет» Фото: Алексей Павлишак / ТАСС

«Госсовєт» окупованого Криму доповнив перелік майна, що підлягає «приватизації», пакетом акцій «Заводу шампанських вин «Новий Світ», внесеного після анексії півострова Росією в санкційні списки США і Євросоюзу. На черзі – екпропрійовані приватні компанії «Кримхліб» і «Кримтелеком».

«Влада» Криму за допомогою продажу захоплених компаній хоче знизити дефіцит бюджету, передає Центр журналістських розслідувань.

За «приватизацію»  заводу шампанських вин «Новий світ», внесеного в санкційні списки ЄС і США, проголосували 66 «депутатів» так званого «Госсовєта» Криму, повідомляє місцеве видання КІА. 

«Пропонується доповнити перелік майна, що підлягає приватизації, наступними об’єктами приватизації, які планується реалізувати в 2017 році на конкурсі пакетом акцій акціонерного товариства« Завод шампанських вин «Новий Світ» в кількості 5 млн 955 тисяч 260 звичайних іменних бездокументарних акцій номінальною вартістю 100 (сто) рублів кожна (розмір статутного капіталу даного акціонерного товариства становить 595 млн 526 тисяч рублів», – йдеться в повідомленні.

На думку «влади» півострова, продаж акцій дозволить знизити дефіцит бюджету окупованого Криму.

«На сьогоднішній день необхідно залучення серйозних інвестицій, так як відзначається високий рівень зносу основних засобів підприємства – понад 60 відсотків. Приватизація дозволить провести технічне переоснащення і освоїти нові технології », – сказав «спікер Госсовєта» Володимир Константинов.

Крім того, «парламент» Криму включив в прогнозний план приватизації продаж 100 відсотків акцій експропрійованих під виглядом «націоналізації» приватних компаній підприємств «Кримхліб» і «Кримтелеком», що належать структурам українських бізнесменів Олександра Лещинського (ТОВ «Золотий урожай», група Lauffer) і Ріната Ахметова (Укртелеком).

Крім цього на сесії передбачалося доповнити список об’єктів приватизації нежитловими приміщеннями, розташованими в Сімферополі по вул. Ушинського/пр. Кірова, 2/46, є частиною об’єкта культурної спадщини регіонального значення «Прибутковий будинок Ю.Д. Сарібана, кінець XIX століття», включеної до переліку об’єктів культурної спадщини регіонального значення.

Нагадаємо, в березні 2017 року з’явилася інформація, що «влада» окупованого Криму має намір внести в план приватизації 2017-2018 років завод шампанських вин «Новий світ», що входить в санкційні списки ЄС і США.

11 квітня «Совмін» Криму включив завод шампанських вин «Новий світ» в перелік об’єктів, що підлягають приватизації на 2017 рік. Сергій Аксьонов заявив, що кримські «влади» мають намір вже влітку продати завод шампанських вин «Новий світ». За його словами, надходить багато пропозицій від потенційних інвесторів з приводу покупки даного підприємства.

За інформацією видання РБК, інтерес до підприємства проявляли структури Дмитра Пурима, голови правління ПАТ «Совфрахт», одного з найбільших транспортно-логістичних холдингів в Росії. Робота в окупованому Криму стала причиною включення компаній групи «Совфрахт» до списку санкцій Міністерства фінансів США.

Як повідомлялося, в кінці березня 2014 роки так званий «Держрада Криму» «націоналізував» 131 компанію агропромислового комплексу, серед яких державні Інститут виноградарства і вина «Магарач» (з агрофірмою і заводами), НВАО «Масандра», до складу якого входять Головний завод і дев’ять радгоспів-заводів, і завод шампанських вин «Новий Світ».

У липні 2014 року держпідприємство «Завод шампанських вин« Новий світ »було внесено в санкційні списки ЄС, а з грудня 2015 року – і США.