РФ ввела санкції проти України: в списку 322 особи і 68 компаній

Новини
санкции
Фото: УНІАН

Росія ввела обмежувальні заходи у відповідь на санкції України. Під російські санкції потрапили 322 фізичних особи, включаючи українських політиків, держчиновників і бізнесменів, а також 68 юридичних осіб.

Відповідну постанову №1300 уряду РФ від 1 листопада опубліковано на його офіційному сайті, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Як вказується, кабінет міністрів Росії прийняв дане рішення на виконання указу президента РФ «Про застосування спеціальних економічних заходів у зв’язку з недружніми діями України щодо громадян і юридичних осіб Російської Федерації»

«Постанова спрямована на протидію недружнім діям щодо російських громадян і юридичних осіб з боку України, на зняття обмежень, введених раніше українською стороною щодо цих осіб, і нормалізацію двосторонніх відносин», – йдеться в повідомленні.

Документом запроваджуються спеціальні економічні заходи щодо фізичних і юридичних осіб України, що передбачають блокування (заморожування) безготівкових грошових коштів, бездокументарних цінних паперів і майна на території Росії і заборона на перерахування коштів (виведення капіталу) за межі Росії.

Як вказується, російські санкції будуть поширюватися на 322 фізичних особи та 68 юридичних осіб. Серед фізичних і юридичних осіб, на яких будуть поширюватися санкції, судді Конституційного суду України, депутати Верховної Ради України VIII скликання, великі українські підприємці, чиновники Адміністрації президента України, керівники органів виконавчої влади України та великих українських компаній, юридичні особи, які контролюються найбільшими бізнесменами України.

Згідно з документом, до списку санкцій, зокрема, включені глава МВС України Арсен Аваков, голова СБУ Василь Грицак, голова СЗР України Єгор Божок, міністр оборони України Степан Полторак, начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко, секретар РНБО України Олександр Турчинов, Генпроукров України Юрій Луценко, прокурор АРК Гюндуз Мамедов, Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос, спікер ВРУ Андрій Парубій, 1-й віце-спікер Ради Ірина Геращенко, віце-спікер ВРУ Оксана Сироід, віце-прем’єр міністр України Іванна Климпуш-Цинцадзе, глава Адміністрації президента України Ігор Райнін, заступник глави АП Костянтин Єлісєєв, глава правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв.

Також під російські санкції потрапили великі українські бізнесмени Геннадій Боголюбов, Олександр і Сергій Буряк, Олексій Вадатурський, Андрій Веревський, Костянтин Григоришин, Олександр і Галина Герега, Костянтин Жеваго, Юрій Косюк, Віктор Пінчук, Павло Фукс, Іван Фурсін, Леонід Юрушев, Олександр Ярославський.

Крім того, до списку санкцій включені Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв, голова Меджлісу кримськотатарського народу, нардеп Рефат Чубаров, народний депутат Сергій Куніцин, екс-нардлеп Андрій Сенченко, постійний представник президента України в АР Крим Борис Бабин і його перший заступник Ізет Гданов.

AHKW1WfDGrhdKbhzH1dkMLZM8gchGjla

Нагадаємо, 22 жовтня президент РФ Володимир Путін пописав указ про введення російських санкцій проти України у зв’язку з її «недружніми діями» щодо громадян і юридичних осіб РФ. Указ вступає в силу з дня його підписання і «підлягає скасуванню за поданням уряду Російської Федерації в разі скасування обмежувальних заходів, введених Україною щодо громадян і юридичних осіб Російської Федерації».