У Луганській області 80 тисяч людей залишилися без водопостачання

У Лисичанську, Новодружеську та Привіллі Луганської області без водопостачання залишились понад 80 тисяч жителів через заборгованість «Лисичанськводоканалу».

«Сьогодні, 24 грудня, ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» відключило від постачання електроенергії об’єкти ЛКСП «Лисичанськводоканал» (водонасосні станції «Білогорівська», «Сумісна», «ГТВ», «Привільнянська», «Малорязанцево»), що призвело до неможливості здійснення водопостачання в містах Лисичанськ, Новодружеськ, Привілля. Без водопостачання залишилися понад 80 000 жителів міст Лисичанськ, Новодружеськ, Привілля, 35 навчальних та 25 медичних закладів», – повідомляє прес-служба міськради Лисичанська.

«Лисичанськводоканал» спільно з Головним управлінням Державної служби з надзвичайних ситуацій Луганської області розробили графік підвозу питної та технічної води на об’єкти соціальної сфери і для населення. Також керівництво КП «Лисичанськтепломережа» отримало доручення пригасити до мінімуму котельні на період відсутності водопостачання.

23 грудня на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в Лисичанському міському директор «Лісічанскводоканал» Сергій Лозиченко заявив, що всі зобов’язання перед ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» (ЛЕО) на даний момент виконуються, а домовленості щодо старих боргів немає.

Лозиченко озвучив такі цифри:

борг водоканалу ЛЕО на 1 січня 172 млн,
з них за електроенергію 146 млн,
інше – штрафи і пені.

За поточний рік водоканал перерахував в рахунок боргів за електроенергію 3,8 мільйона і в рахунок штрафів і пені 2,235 мільйона. Разом понад 6 мільйонів за 2019 рік.

ЛЕО ж відкидає інформацію про отримані кошти і вимагає ще 1,8 мільйона, пише Час пик.

  • Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який подовжує до кінця 2020 року дію закону про особливий статус Донбасу.
 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine