Кабмін продовжив адаптивний карантин до 31 серпня, але послабив карантинні обмеження

Новини
Фото: ukrinform

Кабінет міністрів продовжив адаптивний карантин до 31 серпня, але значно послабив карантинні обмеження, оскільки на всій території України досягнуто «зеленого» рівня епідеміологічної небезпеки. Таким чином перетин державного кордону з будь-яких країн є безперешкодним для українців або іноземців з посвідкою на постійне проживання. Так само безперешкодно громадяни України можуть перетинати КПВВ на Донбасі та на адмінкордоні з окупованим Кримом.

Про продовження карантину повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні уряду 16 червня, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на трансляцію Кабміну.

«Уряд офіційно сьогодні продовжить карантин до 31 серпня цього року, але водночас ми послабим певні карантинні заходи. Зокрема, поки у нас «зелений» рівень, контроль самоізоляції фактично не буде здійснюватися, це дасть змогу оновити додаток «Дій вдома», – сказав Шмигаль.

Він зазначив, що хоча сьогодні всі регіони країни перебувають в «зеленій» зоні потрібно бути готовими «до всіх варіантів розвитку подій, залишатися мобілізованими та дотримуватися протиепідемічних правил».

«Важливо, що коефіцієнт виявлення позитивних випадків COVID-19 відповідає рекомендованому Всесвітньою організацією охорони здоров’я рівню 5 відсотків. Таким чином станом на 10 червня в Україні досягнуто «зеленого» рівня епідеміологічної небезпеки, який дає змогу продовжити пом’якшення протиепідемічних обмежень», – вказав прем’єр-міністр.

Про те які карантинні обмеження тепер діють в Україні, пояснили у міністерство охорони здоров’я.

«Уряд продовжив карантин в Україні до 31 серпня 2021 року, при цьому на всій території країни встановлюється «зелений» рівень епідемічної небезпеки. В таких умовах у громадському транспорті та під час масових заходів або відвідин приміщень всі учасники мають дотримуватись маскового режиму. Відповідно робота закладів громадського харчування, розважальних закладів (нічних клубів), кінотеатрів та залів інших сфер культури, проведення інших масових заходів дозволяється за умов носінням масок та забезпечення засобами індивідуального захисту працівників», – йдеться у повідомленні.

Як вказали у МОЗ, дотримання маскового режиму є необов’язковим за умови наявності у всіх учасників та організаторів заходу одного з таких документів:

– негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР (не більше як за 72 години до проведення заходу),
– негативний результат експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 (не більше як за 72 години до проведення заходу),
– документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях.

Крім того, зазначили у міністерстві, при «зеленому» рівні епідемічної небезпеки в Україні перетин державного кордону з будь-яких країн є безперешкодним для громадян України або іноземців з посвідкою на постійне проживання. Так само безперешкодно громадяни України можуть перетинати КПВВ на лінії розмежування на Донбасі та на адмінкордоні з тимчасово окупованим Кримом.

При цьому для іноземців завжди обов’язково потрібно мати страховий поліс на випадок захворювання на COVID-19 та негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР (не більше як за 72 години до перетину кордону), або негативний результат експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу (не більше як за 72 години до перетину кордону), або документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях.

Нагадаємо:

  • 17 лютого 2021 року Кабмін схвалив постанову про встановлення в Україні адаптивного карантину до 30 квітня, встановлено 4 рівня епіднебезпеки та показники їх визначення.
  • 21 квітня 2021 року Кабінет міністрів продовжив до 30 червня режим надзвичайно ситуації в Україні через пандемію коронавірусної інфекції.
  • 16 червня в Україні з діагнозом COVID-19 госпіталізовано 699 пацієнтів та померло 78 людей. Крім того, виявлено 1045 нових випадків коронавірусної хвороби.