У США є 18 сценаріїв на випадок вторгнення Росії в Україну – Держдепартамент

Топ-Новости
Заступниця державного секретаря США Вікторія Нуланд Фото: VOA

США  відхилили прохання Росії вивести війська з певних країн або заборонити розширення НАТО на схід. Сполучені Штати  готові до діалогу з Росією, але діятимуть рішуче у відповідь на агресію проти України. 

Вікторія Нуланд, заступниця Державного секретаря США в інтерв’ю Financial Times  заявила, що  Сполучені Штати мають 18 сценаріїв на випадок російського вторгнення в Україну.

«Я не збираюся анонсувати 18 різних сценаріїв. Я б просто сказала, що наша відданість і розмови, які ми ведемо з нашими союзниками, стосуються того, щоб дуже швидко завдати дуже гострого болю, якщо Росія зробить цей крок у будь-якій формі», – сказала Вікторія Нуланд.

Водночас, вона додала, що з точки зору США двері до дипломатичногови рішення конфлікту все ще відкриті, і Вашингтон працює над письмовими відповідями російським офіційним особам.

«Ми хочемо продовжити розмову. Ми вважаємо, що це потрібно робити на основі взаємності: у них є претензії, але й у нас є занепокоєння», – сказала Нуланд.

Наразі США  відхилили прохання Росії вивести війська з певних країн або заборонити розширення НАТО на Схід.

«Ми віримо, що ми можемо спричинити деескалацію і досягти певного прогресу в деяких із цих речей за допомогою дипломатії», – зазначила заступниця держсекретаря.

«Все, що ми зробили досі, — це вислухали один одного. Ми не починали тих переговорів, які вимагали б досягнення домовленостей, особливо якщо вони хочуть, щоб ці угоди мали обов’язкову силу. Тому нам знадобиться більше часу» – заявила Нуланд 

  • США відхилили прохання Росії вивести війська з певних країн Східної Європи або заборонити розширення НАТО на Схід.
  • країни-члени НАТО на засіданні 12 січня в Брюсселі відмовили Росії у задоволенні її вимог, які стосуються нерозширення НАТО та присутності військ блоку на його східному флангу.