Арабатська стрілка як дорога життя для російських окупантів

Сюжети
Вид на Генічеськ з боку Арабатської стрілки, прямокутниками відмічено мости через дві протоки, літо 2020 р. Фото: Google

Пошкодження ударами ЗСУ двох автомобільних мостів через Чонгарську протоку 22 червня заблокували головний логістичний шлях російських окупантів з поставок озброєнь на південний фронт. Зупинився і рух цивільного автотранспорту по так званому «сухопутному коридору» до Криму з Росії через окуповані території Донецької та Запорізької областей.

Автомобільне сполучення з Кримом було припинено в обидва боки. Чонгарський міст закрито для руху транспорту і пішоходів. Проте, вже наступного дня, 23 червня, окупанти збудували понтонну переправу через Чонгарську протоку поруч з основним мостом і розпочали його ремонт, залучивши мостобудівельників із Росії та окупованого Криму.

Цивільні автомобілі окупаційна влада Херсонської області та Криму перенаправила через Армянськ, розділивши потоки легкового та вантажного транспорту на пропускні пункти Каланчак та Чаплинка, де скупчуються великі черги.

Тим часом мешканці тимчасово окупованої Генічеської громади щодня спостерігають переміщення російської військової техніки із Криму на Херсонщину дорогою, прокладеною по косі Арабатська стрілка.

Логістику окупантів на Арабатці дослідив Сергій Старушко: