Що не так з ВЕЗ на Донбасі та участь переселенців в місцевих виборах

«Питання національної безпеки» з Валентиною Самар (проект Центру журналістських розслідувань, ефір ТРК Чорноморська), випуск від 4 серпня 2020 року.

У цьому випуску говоримо про заяви політиків та урядовців щодо планів створення вільної економічної зони на території ОРДЛО та підконтрольних частин Донеччини і Луганщини, які викликають масу питань і на них треба шукати відповідь, аби вкотре не вскочити в халепу. Бо є ганебний досвід фейкової вільної економічної зони «Крим» на окупованій території, яка підриває західні санкції – бо дозволяє інвестувати в Крим, і дискримінує громадян із Криму і Севастополя, наділивши їх статусом нерезидента.

Розбиратись у цьому будемо із економічним експертом, засновником Інституту стратегічних Чорноморських досліджень Юрієм СМЄЛЯНСЬКИМ, який є надійним монітором економічної ситуації в окупованому Криму і всього, що стосується так званої ВЕЗ «Крим».

***

Ще одна тему випуску – учать внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у місцевих виборах. 25 жовтня відбудуться вибори до місцевих органів влади. Право обирати місцеву владу і бути обраними у громадах на новому місці свого життя переселенці отримали вперше. А відтак тема місцевих виборів і участі в них переселенців буде постійною і в медіапроектах ЦЖР.

На сьогодні, за офіційними даними налічується понад 1,4 мільйона переселенців із окупованого Сходу і Криму. Ще більше так званих мобільних громадян – людей, що живуть не за місцем постійної реєстрації. До Виборчого кодексу були внесені зміни, які спрощують процедуру зміни виборчої адреси – не треба документів на підтвердження фактичного місця проживання, змінити адресу у виборчому реєстрі можна онлайн. Єлизавета СТРІЙ детально розкаже, що для цього треба зробити – в дуже короткий термін – до 10 вересня.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine