Російські військові почали використовувати отруйний газ під час своїх атак у Запорізькій області – СNN

Війна

У Запорізькій області російські окупанти почали використовувати газ під час атак. Відомо про щонайменше дев’ять таких атак.

Про це повідомив один із українських бойових медиків виданню СNN.

Зі слів військового стало відомо, що окупанти скидали їдкий легкозаймистий газ на українські позиції, що призвело до смерті одного з захисників. Постраждалі розповіли, що газ використовується для спричинення паніки та супроводжується обстрілом або атаками безпілотників.

За інформацією ЗМІ, співробітник української розвідки повідомив, що речовина, яку використали росіяни, була різновидом газу CS (бойова отруйна речовина подразнювальної дії).

“Згідно з даними Центру з контролю та профілактики захворювань США, газ CS, речовина для боротьби з масовими заворушеннями, також відома як сльозогінний газ, є хімічною сполукою, яка може призвести до тимчасової нездатності людей функціонувати шляхом подразнення очей, носа, рота, легенів і шкіри. Конвенція ООН про заборону хімічної зброї забороняє використання засобів боротьби з масовими заворушеннями під час війни”, – повідомили журналісти

Зазначається, що протягом останніх місяців періодично надходять повідомлення про те, що російські солдати використовують газ на полі бою, але його використання навколо Оріхова виглядає “надзвичайно наполегливим”.

Двоє солдатів, які пережили газову атаку, показали медичні висновки про те, що вони були отруєні.

“Спочатку я побачив дим. Ми вибігли з траншеї, і газ раптово загорівся. Окоп палав вогнем. Цей газ обпікає, засліплює, не можеш дихати, відразу стріляє в горло. У нас не було навіть секунди”, – розповів він.

Другий сказав, що вдихнути зміг лише двічі.

Чоловіки розповіли, що отримали тілесні ушкодження, включно з опіками та ранами на обличчі, а також у роті та горлі.

Використання хімічних речовин на полі бою є ще однією ознакою жорстокості та брехливості боротьби Росії за втрачену територію. Україна сподівалася на більший прогрес протягом літа в бік Азовського моря, але тепер має захистити свої незначні досягнення.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter