Третина території України досі забруднена вибухівкою – Міноборони

Війна
Фото: facebook.com/uadsst

На сьогодні 30% території України залишаються забруднені вибухонебезпечними предметами, що становить більш ніж 174 тисячі квадратних кілометрів.

Про це повідомив на брифінгу речник Державної спеціальної служби транспорту Віталій Кирилов, передає Укрінформ.

За його словами, загалом від початку широкомасштабного вторгнення саперні групи Держспецтрансслужби виявили, вилучили і знешкодили 103 067 вибухонебезпечних предметів.

Розміновано (перевірено) територію площею 57 273,36 га. Окрім того, спеціалісти розмінували та перевірили 818,76 км автомобільних доріг, 2293,68 км залізничних колій, 37,1 км газогонів та 435,87 км ліній електромереж.

Кирилов повідомив, що щоденно від Державної спеціальної служби транспорту залучено більш ніж 200 груп розмінування різного складу, які виконують завдання на деокупованих територіях та на тих ділянках, на яких дозволяють проводити роботи погодні умови.

Від початку року групи розмінування виявили та знешкодили 7 675 вибухонебезпечних предметів. Найбільше припадає на Харківську область – 5 199 та Херсонську – 1 760. На Миколаївську – 579, Запорізьку – 109, Донецьку – 28.

Розміновано (перевірено) територію площею 8143,32 га: Херсонська область – 7793,96, Миколаївська – 138,81, Харківська – 127,30, Запорізька – 70,64, Донецька область – 12,61.

Кирилов також повідомив, що станом на сьогодні у Державній спеціальній службі транспорту створено 9 підрозділів гуманітарного розмінування.

Пріоритетом роботи таких підрозділів є розмінування сільськогосподарських угідь, які в подальшому будуть використовуватись для вирощування культур.

Кирилов наголосив, що також постійно триває робота з інформування населення про мінну небезпеку. Для позначення небезпечної території використовують спеціальні стрічки, знаки «Небезпечно міни!», «Стоп міни!», червоні прапорці в землі.

Посадовець закликав у разі виявлення підозрілого предмета телефонувати 101 або 102.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter