Близько 15 тисяч громадян Непалу у складі військ РФ воюють найманцями проти України – CNN

Війна
Найманець Рамчандра Хадка з Непалу в окупованому Бахмуті на Донеччині, де він воював на боці Росії. Фото: Ramchandra Khadka

У складі російських військ проти України воюють найманцями близько 15 тисяч громадян Непалу, яким РФ пообіцяла зарплату не менш як 2000 доларів на місяць. Кілька непальських найманців, яким вдалося повернутися додому з фронту, звинуватили Росію в тому, що вона використовує їх як гарматне м’ясо.

Про це повідомляє видання CNN.

Журналісти поспілкувалися з непальськими найманцями, які повернулися з фронту, та родичами осіб, завербованих у армію РФ.

Зазначається, що торік Росія оголосила вигідний пакет для іноземців, які долучаться до її збройних сил. Він передбачав зарплату не менш як 2000 доларів на місяць і прискорений процес отримання російського паспорта. Паспорт Непалу вважається одним з найменш престижних, а рівень життя непальців – один із найнижчих у світі.

Уряд Непалу стверджує, що на боці російської армії воює близько 200 його громадян, і щонайменше 13 непальців загинуло. За даними міністерства закордонних справ Непалу, четверо непальських бійців нині утримуються в Україні як військовополонені.

Але місцеві законодавці та правозахисники кажуть, що офіційні дані дуже занижені.

Опозиційна непальська законодавиця й колишня міністр закордонних справ Бімала Рай Паудял заявила цього тижня, що на передовій в Україні воює від 14 тис. до 15 тис. непальців.

Громадська активістка з Катманду Кріту Бхандарі, яка стала лідеркою групи членів родин непальських чоловіків, які воюють у Росії, зазначила, що протягом останніх тижнів до неї звернулося близько 2 тис. сімей з проханням допомогти зв’язатися зі зниклими безвісти близькими або повернути додому тих, хто все ще підтримує зв’язок.

За словами Бхандарі, сотні сімей кажуть, що їхні родичі в Росії не виходили на зв’язок протягом багатьох тижнів чи місяців.

Автори публікації, використовуючи дані в соцмережах, визначили, що непальські чоловіки тренуються в навчальному центрі «Авангард» у Підмосков’ї. За даним свідків, іноземні найманці навчаються там стріляти з ракетних установок, кулеметів, керувати безпілотниками й танками.

Зниклий безвісти найманець Шукра Таманг, солдат непальської армії у відставці, у тренувальному таборі у Росії. Фото: Tamang Family

Крім непальців, у центрі проходять тренування вихідці з Афганістану, Індії, Конго, Єгипту. На фотографіях занять з «Авангарду», опублікованих у соціальних мережах, зображено десятки бойовиків з Південної Азії з інструкторами-росіянами.

Після базової підготовки в «Авангарді» частина найманців проходить тренування на полігоні Алабіно в Підмосков’ї.

Кілька непальських бійців, які повернулися додому, звинуватили Росію в тому, що вона використовує їх як гарматне м’ясо.

Уряд Непалу заборонив своїм громадянам поїздки до РФ. Поліція Катманду повідомила, що в січні заарештувала 18 осіб, причетних до відправлення непальських чоловіків до російської армії.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter