ГУР оприлюднило імена 141 найманця, яких РФ завербувала на війну проти України через турфірми

Війна

Головне управління розвідки Міністерства оборони України опублікувало списки сирійських найманців, яких РФ завербувала на війну проти України.

РФ набирає найманців у Сирії для участі у бойових діях проти України, використовуючи туристичні фірми, повідомляє ГУР МОУ.

За даними розвідки, найманців готують на сирійській території неподалік міста Алеппо та аеродрому “Kuweires”. Перша партія – близько 1000 найманців – проходить вишкіл з акцентом на ведення бойових дій у міській забудові. Після завершення вишколу сирійських найманців доправлять на авіабазу Хмеймім, а звідти – на територію РФ.

Після прибуття у РФ сирійцям за лічені дні видають російські паспорти, а потім мобілізують до окупаційної армії.

Дані в них наведені арабською мовою.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter