У Калінінградській області РФ вигорів ракетний корабель «Серпухов», він виведений з ладу – ГУР

Війна
Російський малий ракетний корабель «Серпухов». Фото А.Бричевский

У Калінінградській області Росії 7 квітня на території військово-морської бази у місті Балтійськ загорівся малий ракетний корабель «Серпухов», який спочатку був у складі Чорноморського флоту, а потім переведений на Балтійський флот. Внаслідок пожежі на кораблі, який може застосовувати ракети «Калібр» та «Онікс», повністю знищені засоби зв’язку та автоматизації, він виведений з ладу.

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

Як зазначається, 7 квітня 2024 року на території військово-морської бази у місті Балтійськ Калінінградської області Росії внаслідок пожежі виведений з ладу ракетний корабель «Серпухов».

«Через пожежу всередині ракетного корабля повністю знищені його засоби зв’язку та автоматизації. Відновлення боєздатності «Серпухова» потребуватиме тривалого часу. Гуркіт не знає меж. Далі буде!», – заявили у військовій розвідці.

Як повідомило hromadske джерело в українських спецслужбах, пожежа на російському малому ракетному кораблі «Серпухов» виникла в результаті спецоперації ГУР МОУ.

«Серпухов» – російський малий ракетний корабель проєкту «Буян-М», п’ятий з цієї серії. Корабель почали споруджувати у 2013 році, спустили на воду у 2015 році. У грудні 2015 року корабель увійшов до складу Чорноморського флоту, однак у жовтні 2016 року він був переведений у Балтійськ та включений до складу Балтійського флоту. «Серпухов» здатен нести різноманітне озброєння, включно з крилатими ракетами «Калібр» та надзвуковими протикорабельними ракетами «Онікс».

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter