Грабував, викрадав, катував, ґвалтував. Поліцая з Нової Каховки Максима Карого заочно засудили на 15 років тюрми з конфіскацією майна

Війна
Максим Карий, колаборант

39-річний Максим Карий, мешканець Нової Каховки з банди ліквідованого зрадника, екс-нардепа Іллі Киви і екс-голови Херсонської облради Владислава Мангера визнаний винним у колабораційній діяльності. Він один із найвідоміших зрадників Нової Каховки, причетний до пограбувань, викрадень, катувань і зґвалтувань цивільних – як дорослих, так і дітей. Про його злочини не раз писав ЦЖР. 

Центр журналістських розслідувань ознайомився з вироком Ленінського районного суду Кропивницького від 10 квітня і переповідає головне з нього.

Судом встановлено, що Карий Максим Леонідович з Нової Каховки добровільно пішов працювати поліцаєм до окупантів. Він особисто викрадав активістів з проукраїнською позицією, волонтерів, учасників АТО/ООС, бив і катував їх і брав участь у зґвалтуваннях – зокрема, дитини. 

24 квітня 2022 року Максим Карий підіймав у Новій Каховці прапор РФ. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці писав журналіст ЦЖР Олег Батурін

Максим Карий розробив і розповсюдив проєкт статуту так званої громадської організації «Народное единство» ультраправого радикального спрямування, яка мала діяти на незаконно анексованих Росією територіях України. 

Як розповів у суді один зі свідків, Максим Карий до повномасштабної війни працював дільничним поліції в Новій Каховці. Зловживаючи своїм службовим становищем він заволодів квартирами людей, які не мали родичів. У березні 2022 року свідок бачив як Максим Карий разом із невідомими людьми в масках і чорній формі вдерлися до приміщення Новокаховської міськради і почали там усе крушити. 

Також у березні 2022 року свідка зупинили на російському блокпосту біля Каховської ГЕС невідомі люди разом із Максимом Карим. Їм щось не сподобалося в його мобільному телефоні і вони стали бити чоловіка по ногах й наділи йому на руки кайданки. Зрештою щось відвернуло увагу присутніх на блокпосту і потерпілому вдалося втекти звідти.

«Максим Карий набирав до себе в команду молодих хлопців, з якими він вдирався в квартири людей, даючи їм час на виселення. Карий пояснював, що до Нової Каховки прийшла влада Росії і українські документи на житло нібито там уже не діють. Карий віджав у місті кафе і загалом поводив себе як рейдер. Карий шукав українських військових, оскільки міг володіти інформацією про їхнє місцеперебування. Але яку саме посаду він мав в окупаційній поліції – невідомо. Сам Карий говорив про це так: «Тепер я тут влада». Я не раз бачив його біля будівлі захопленої поліції, коли до тамтешнього підвалу привозили людей для знущань і катувань», – розповів свідок.

Максим Карий, колаборант

Інша свідок описала в суді як до її квартири в Новій Каховці вдерлися 15 російських військових. Вони влаштували обшук, оскільки її батько брав участь в АТО. Максим Карий був присутній при обшуку, особисто перевіряв телефон жінки. 

«Після обшуку мене відвезли у підвал, де сиділа жінка з дитиною. Цю жінку росіяни вбили, а дитину зґвалтували. Подібне там вчиняли з багатьма людьми. В цьому брав участь Максим Карий, який теж бив людей. Мене він теж бив. Він припалював цигарками моє тіло», – розповіла свідок.

За скоєні злочини Максим Карий заочно визнаний винним у колабораційній діяльності. Вирок суду – 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Як повідомляв ЦЖР, Максим Карий разом із Русланом Агаєвим поєднував роботу на проросійську «ОПЗЖ», ліквідованого екс-нардепа Іллю Киву і екс-голову Херсонської облради Владислава Мангера з перебуванням у територіальній обороні Херсонщини. І Карий, і Агаєв проходили підозрюваними у кримінальному провадженні щодо «злочинного угруповання Павловського». Їх підозрювали у причетності до масових заворушень біля Олешківської районної ради в травні 2018 року.

На початку березня 2022 року Руслана Агаєва і Максима Карого затримували співробітники СБУ на дорозі з Києва до окупованої Нової Каховки, але згодом відпустили.

Руслан Агаєв з друзями були помічені в багатьох сутичках у Новій Каховці. Зокрема, 30 вересня 2021 року вони влаштували бійку на сесії міської ради і погрожували розправою місцевим журналістам. Після початку повномасштабної війни Агаєв грабував підприємців Нової Каховки і примушував їх до співпраці з ворогом. 

Колись Максим Карий притягався до кримінальної відповідальності за умисне нанесення тілесних ушкоджень середньої тяжкості. Однак 2 квітня 2012 року Новокаховський міський суд звільнив його за амністією і закрив це провадження. 

У 2021 році до Новокаховського міського суду направили обвинувальний акт щодо Максима Карого за опір працівникові правоохоронного органу під час виконання ним службових обов’язків. 

Як повідомляв ЦЖР, Максим Карий був причетний до захоплення цеху з виготовлення зовнішньої реклами, який належав Олександру Шевченку, депутату Новокаховської міськради від президентської партії «Слуга народу». Після цього останній добровільно перейшов на бік ворога і отримав посаду у окупантів.