ГУР ідентифікувало особовий склад 22-ї авіадивізії дальньої авіації РФ, яка завдає удари крилатими ракетами по Україні

Війна
Запуск ракети Х-22 з російського бомбардувальника Ту-22М3. Фото: facebook.com\mil.gov.ua

Оперативники та аналітики військової розвідки ідентифікували особовий склад управління та командування підрозділів 22-ї важкої бомбардувальної авіаційної дивізії командування дальньої авіації Військово-повітряних сил Військово-космічних сил ЗС РФ (в/ч 06987, аеродром базування «Енґельс», Саратовська область), причетних до ракетних ударів по цивільній інфраструктурі України.

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

Як зазначається, до складу 22 вбад входять 121-й та 52-й важкі бомбардувальні авіаційні полки:

121 вбап – в/ч 85927, аеродром базування «Енґельс» Саратовської області, стратегічні бомбардувальники Ту-95МС та Ту-160;
52 вбап – в/ч 33310, аеродром базування «Шайковка» Калузької області, дальні бомбардувальники Ту-22М3.

«Встановлено особовий склад дивізії, безпосередньо причетний до планування, організації та здійснення обстрілів території України крилатими ракетами повітряного базування Х-22/Х-32 (Ту-22М3) та Х-101/Х-555/Х-55 (Ту-95МС/Ту-160). Саме ці льотчики є відповідальними за численні жертви і руйнування в Україні внаслідок злочинного ракетного терору, який вони проводять з території РФ», – вказали в ГУР.

Зі списком ідентифікованих російських воєнних злочинців можна ознайомитися за посиланням.

«Нагадуємо, що за кожен здійснений проти України воєнний злочин буде справедлива відплата», – наголосили у військовій розвідці.

Як повідомлялось, у ГУР Міноборони України встановили імена 29 військовослужбовців РФ, які запускають по території нашої держави гіперзвукові ракети «Кинджал».

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter