Армія РФ збільшила використання китайських легких всюдиходів на фронті – розвідка Британії

Війна
Китайський всюдихід Desertcross 1000-3 російських військових на території України. Листопад 2023 р. Фото: скріншот відео @TheDeadDistrict

У британській розвідці відзначають, що армія РФ все частіше використовує китайські легкі всюдиходи та мотоциклів для перевезення особового складу на передову та проведення атак на українські позиції, особливо в нічний час.

Про це у щоденному огляді повідомляє Міноборони Великої Британії.

Як зазначається, з початку 2024 року війська РФ збільшили використання на фронті легких транспортних засобів цивільного призначення, таких як всюдиходи та мотоцикли з високою прохідністю, для військових цілей – перевезення особового складу на передову та здійснення атак на українські позиції, зокрема у нічний час.

«У листопаді 2023 року президент Росії Володимир Путін особисто оглянув нещодавно придбані китайські всюдиходи Desertcross 1000-3 від компанії Odes Industries. Повідомляється, що Росія закупила понад 2100 таких автомобілів», – ідеться в огляді.

У британській розвідці вказують, що російські війська дедалі частіше вдаються до використання легких і швидких транспортних засобів для проведення розвідки українських оборонних позицій, щоб забезпечити можливість подальшого ураження з використанням артилерії, FPV-дронів чи інших ударних безпілотників.

«Однак, жертвуючи бронею і вогневою міццю заради підвищення мобільності, легкі машини набагато вразливіші, ніж їхні броньовані аналоги, для цілої низки систем озброєння, зокрема українських FPV-дронів», – зазначають аналітики.

Уражений українським дроном китайський всюдихід Desertcross 1000-3 та ліквідований військовий РФ на Донеччині, січень 2024 р. Кадр з відео 53-ї ОБр ЗСУ

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter