На Харківщині окупанти розширили зону активних бойових дій майже на 70 кілометрів – Сирський

Війна
Олександр Сирський, Головнокомандувач ЗСУ. Фото: facebook.com/CinCAFofUkraine

На Харківщині російські окупанти розширили зону активних бойових дій майже на 70 кілометрів, таким чином намагаючись примусити Сили оборони задіяти додаткову кількість бригад зі складу резерву.

Про це повідомив у Facebook головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, який декілька днів поспіль працює у частинах, які ведуть бойові дії у Харківській області.

«Противник розширив зону активних бойових дій майже на 70 кілометрів, таким чином намагаючись примусити нас задіяти додаткову кількість бригад зі складу резерву. Основні зусилля ворог зосередив на напрямку Стрілеча – Липці та на захоплені Вовчанська, з подальшим виходом до Білого Колодязя і розгортанням наступу в тил наших військ. Із цією метою противником було створено і значно посилено оперативно-тактичне угруповання військ противника Сєвєр, до складу якого увійшли бойові частини 6 армії, 11 та 44 армійських корпусів», – написав Сирський.

За його словами, противник розпочав наступ значно раніше запланованого терміну, коли помітив перекидання українських військ, однак, йому не вдалось прорвати нашу оборону.

«Втім ми розуміємо, що попереду будуть важкі бої і ворог до цього готується. За таких обставин ми повинні не допустити подальшого просування ворожих військ стійким утриманням займаних рубежів та позицій, ударами авіації, ракетних систем, вогнем артилерії і танків нанести йому максимальних втрат, а також створити умови для розгрому діями мобільних штурмових груп та підрозділів атаками у фланг і тил із різних напрямків», – наголосив головнокомандувач ЗСУ.

Він зазначив, що Сили оборони мають максимально ефективно використовувати свою перевагу в ударних БпЛА в поєднанні з використанням засобів РЕБ та влучним вогнем артилерії.

«Саме цим питанням, а також перегрупуванню військ та спрощенню системи всебічного забезпечення була присвячена моя робота. Попрацював у всіх бригадах, які ведуть бойові дії у Харківській області, був в одному з батальйонів, який боронить Вовчанськ, на місці прийняв всі необхідні рішення для забезпечення стійкості та ефективності оборони», – додав Сирський.

Він також вказав, що харків‘яни та жителі Харківської області активно долучаються та допомагають Силам оборони усім чим можуть.

«Дякую кожному і кожній із Сил оборони, харків’янам окремо та усім нашим громадянам загалом за відвагу та стійкість», – написав головнокомандувач.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter