Війська РФ не досягли поставленої Путіним мети зі створення «буферної зони» на Харківщині – розвідка Британії

Війна
Зняті БпЛА руїни міста Вовчанськ на Харківщині, травень 2024 року. Фото: Kostiantyn Liberov & Vlada Liberova

У британській розвідці вказують, що російські окупаційні війська не досягли заявленої президентом РФ Владіміром Путіним мети щодо створення «буферної зони» на півночі Харківської області. Початковий імпульс російського наступу в регіоні стримав опір Сил оборони України.

Про це у щоденному огляді повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

Як зазначають у британській розвідці, російські війська продовжують атакувати місто Вовчанськ у рамках наступу на північ Харкова, який розпочався 10 травня 2024 року, однак місто залишається під контролем українських сил, які відбивають більшість російських атак.

«Оскільки село Бугроватка, розташоване на захід-південний захід від Вовчанська, імовірно, перебуває під їхнім контролем, російські війська намагаються встановити фізичний контроль над прилеглою переправою через річку Сіверський Донець, тим самим створюючи загрозу флангу і тилу українських сил, що обороняються, в самому Вовчанську», – йдеться у повідомленні.

Водночас на Лук’янському напрямку російські війська продовжують атакувати в напрямку села Липці, але, за даними українського Генерального штабу ЗСУ, станом на вечір 22 травня 2024 року, суттєвого прогресу не було.

«17 травня 2024 року президент Путін заявив, що російські війська створюють буферну зону або зону безпеки в Харкові, але наразі це не вдалося. Північний Харківський фронт, ймовірно, стабілізувався, а територіальний контроль Росії фрагментований і не об’єднаний. Успіхи Росії на цьому напрямку будуть обмежені наступного тижня, оскільки початковий імпульс Росії був стриманий українським опором», – наголошують аналітики.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter