Спроби заходу ДРГ фіксуються по всій протяжності кордону Сумщини

Війна
войска РФ

Найбільшу активність ворожі ДРГ проявляють на Сумщині, спроби заходу фіксуються по всій протяжності кордону регіону.

Про це розповів речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

За його словами, загарбники намагаються використовувати ДРГ, зокрема, і з метою викриття місць розташування українських захисників, лінії оборони, щоб завдавати туди ураження.

“Такі групи можуть налічувати 4-5 осіб, були групи у складі понад 10 осіб, а були – і до 20, які під час своїх дій намагалися навіть ділитися на менші групи для того, щоб оточити наших захисників. Спроби заходу ДРГ фіксуються по всій протяжності кордону Сумщини – вони з’являються на всіх ділянках. Але ми викриваємо такі групи”, – заявив Демченко.

Він зазначив, що у росіян на кордоні з Сумською областю немає потужного угруповання для наступу.

“Протяжність кордону з Росією в межах Сумської області становить понад 560 кілометрів. Але за тими даними, які є у нас, у ворога на цьому напрямку поки немає такого потужного угруповання, яке б могло, застосувавши сили та засоби, досягти якоїсь стратегічної цілі або, умовно, дійти до Сум”, – каже Демченко.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter