Розвідка стежить за навчаннями на території Білорусі, щоб розуміти загрози Україні – Держприкордонслужба

Війна
Беларусь

За навчаннями на території Білорусі стежать розвідки, наразі загрози з боку РБ немає.

Про це повідомив речник Держприкордонслужби Андрій Демченко.

“За останній час на кордоні з Білоруссю будь-які дії щодо України з цієї території не фіксувалися, у РФ немає там підрозділів сухопутної складової, які б могли на цей час нести загрозу нашій країні”, – сказав він.

За тим, що відбувається на території Білорусі, зокрема за проведенням будь-яких навчань, пильно стежать підрозділи розвідки як Міноборони, так і ДПСУ, щоб розуміти, наскільки вони можуть становити загрозу Україні”. “Але зараз якоїсь зміни ситуації ми не спостерігаємо”, – зауважив Демченко.

У Білорусі проходять спільні з Росією навчання військово-повітряних сил та протиповітряної оборони. Навчання триватимуть до 31 травня.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter