НАТО розробляє план перекидання військ на випадок війни з РФ – The Telegraph

Війна
Війська США висадяться в Роттердамі в разі російського вторгнення Фото: FRANS LEMMENS/CORBIS DOCUMENTARY RF
Війська США висадяться в Роттердамі в разі російського вторгнення Фото: FRANS LEMMENS/CORBIS DOCUMENTARY RF

The Telegraph повідомляє, що Північноатлантичний альянс розробляє кілька “сухопутних коридорів”, якими американські військові та бронетехніка зможуть перекинути ближче до фронту в разі масштабної сухопутної війни з РФ.

Про це повідомляє The Telegraph.

Маршрути тилового забезпечення в Європі стали ключовим пріоритетом НАТО після того, як лідери країн-членів Альянсу минулого року домовилися підготувати 300 тисяч військовослужбовців, які перебуватимуть у стані підвищеної готовності для захисту східного флангу.

Для цього Альянс готує “сухопутні коридори”, в яких військові зможуть вільно перевозити вантажі без обмежень, які накладаються на цивільних.

Нинішні плани передбачають, що війська США висаджуватимуться в нідерландських портах – зокрема Роттердамі, після цього їх перекидатимуть потягами через Німеччину до Польщі.

Якщо ж порти на півночі Європи будуть зруйновані в результаті російських ударів, готується інший маршрут – через південні порти в Італії, Греції і Туреччині. З Італії, приміром, війська США можуть переправити через Словенію та Хорватію до Угорщини, яка має спільний кордон з Україною.

Аналогічні плани існують і щодо транспортування військ із турецьких і грецьких портів через Болгарію і Румунію.
Додатково, пише The Telegraph, розробляються плани перекидання військ через порти на Балканах, а також через Норвегію, Швецію і Фінляндію.

За словами генерал-лейтенанта Александра Сольфранка, очолюване ним командування логістики Об’єднаних збройних сил НАТО (JSEC) протягом останніх п’яти років досліджувало різні маршрути, якими можна було б доставити війська для протидії російському вторгненню.

“Усе створено таким чином, щоб забезпечити необхідну стійкість – надійність, резерви, а також дублювання”, – пояснив він.

Водночас Сольфранк висловив занепокоєння тим, що НАТО має недостатньо засобів протиповітряної оборони для прикриття свого східного флангу.

“Спостерігаючи і оцінюючи російську війну в Україні, ми бачимо, що Росія атакувала українські логістичні бази. Це повинно привести до висновку, що величезні логістичні бази, як ми знаємо з Афганістану та Іраку, більше неможливі, тому що вони будуть атаковані і знищені на дуже ранній стадії конфліктної ситуації”, – розповів генерал.

  • Спецслужби Німеччини підготували для уряду аналіз військової загрози з боку РФ: “з 2026 року” вона може напасти на територію країн-членів НАТО.
  • На півночі Фінляндії, Швеції та Норвегії 4 березня розпочалися масштабні військові навчання країн НАТО під назвою Nordic Response 24. Вони проходять під керівництвом Норвегії.
  • НАТО має 300 тисяч військовослужбовців у стані високої бойової готовності, які можуть бути направлені до Польщі в разі збройної агресії проти країни.