Письменник Сергій Жадан вступив до лав бригади Нацгвардії «Хартія»

Війна
Сергій Жадан, письменник, військовослужбовець 13-ї бригади НГУ «Хартія». Фото: facebook.com/serhiy.zhadan

Відомий український письменник та поет Сергій Жадан вступив до лав 13-ї бригади Національної гвардії України «Хартія».

Про це Жадан повідомив на своїй сторінці у Facebook.

«Вступив до лав 13 бригади НГУ «Хартія». Проходжу вишкіл. Служу українському народу», – написав письменник.

49-річний Сергій Жадан – популярний український письменник, музикант, лідер гурту «Жадан і собаки» та проєкту «Лінія Маннергейма».

З початку російсько-української війни надає волонтерську допомогу ЗСУ. Заснував благодійний фонд, який підтримує освітні та культурні ініціативи.

Жадан став лауреатом низки міжнародних премій. Зокрема, німецької премії Ганни Арендт «за політичне мислення», шведської премії імені Курта Тухольського, премії свободи від німецької фундації Франка Ширрмахера тощо. У червні 2022 року письменник отримав Літературну премію Європейського банку реконструкції та розвитку за англомовний переклад роману «Інтернат».

Німецьке видання Frankfurter Allgemeine Zeitung внесло Жадана до рейтингу культурних діячів 2022 року.

Польська Gazeta Wyborcza оголосила Сергія Жадана людиною 2022 року. Того ж року Комітет літературознавчих наук польської академії наук висунув Жадана на Нобелівську премію з літератури.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter