Після ураження своїх кораблів РФ патрулює Чорне море підводними човнами – Плетенчук

Війна
Три підводні човни проекту 636.3 «Варшав'янка» у Південній бухті Севастополя, на крайню праву завантажують ракети «Калібр», 16.06.2022. Фото: RFE/RL

Після ураження Силами оборони України декількох десятків російських кораблів Росія почала залучати до патрулювання Чорного моря підводні човни. Зараз в Азово-Чорноморському регіоні перебуває чотири субмарини проєкта «Варшавянка» російського флоту.

Про це повідомив начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня Дмитро Плетенчук в ефірі національного телемарафону.

«У Чорному морі тепер вони виконують завдання підводними човнами. У них уже сформувалася практика, коли зранку ці підводні човні змінюють один одного. В Азово-Чорноморському регіоні у них чотири підводних човни, з яких три – є носіями крилатих ракет. Два підводні човни періодично виходять в море», – сказав Плетенчук.

Він також зазначив, що сили РФ вирішили, «що у Азовському морі безпечніше, і зараз намагаються організувати там навчальний процес для своїх кораблів».

За словами Плетенчука, зараз у Азовському морі перебуває три великі десантні кораблі РФ і ще три малі ракетні кораблі проєкту «Буян-М».

Ці кораблі здійснили перехід із пункту базування у Новоросійську, додав він.

Плетенчук також розповів, що для захисту своїх кораблів у Азовському морі від українських дронів росіяни будують споруди у вигляді барж і бонових загороджень.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter